Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 25 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

За перші дні січня в "Охматдит" надійшло 15 дітей, які отруїлись алкоголем

13 січня 2012, 16:06
Дата ефіру/події: П’ятниця, 13 січня 16:06

Неповнолітні випиваки. Україна серед лідерів за їхньою кількістю. Діти спиваються швидко, якщо вже почали. Навіть пивом і енергетичними напоями. А батьки інколи того й не помічають.

Добряче погуляли. У токсикологічному відділі "Охматдиту" майже немає вільних ліжок.

Борис Шейман, керівник Українського дитячого центру "Охматдиту":

- В день шло поступление от 3 до 5 человек, обычно это идет во время праздников, и еще в течении 2-х дней хвост такой, тут подряд праздники - одни за одним. Ну, порядка 15 человек поступило к нам за эти первые дни января.

Ці п'ятнадцятеро - діти, які напилися до стану, коли без допомоги медиків було б горе.

Борис Шейман, керівник Українського дитячого центру "Охматдиту":

- Не помнит, как она, и никогда уже не вспомнит, как она вошла в половую жизнь.

На великі свята - церковні, державні, а також шкільні - у відділі завжди напоготові. І, як правило, цілковитий аншлаг. Тут вже не дивуються, як діти можуть надудлитися.

Валентина Залеська, перший заступник керівника ГУ охорони здоров'я КМДА:

- Майже 50% юнаків - це підлітки. Щоденно кожного дня вживали щось із алкоголю, дівчатка теж не відстали - десь 30%.

Токсичність алкоголю вбиває дитячий організм. Адже в ньому, несформованому, бракує ферменту алкогольдегідрогенази, який розчіплює спирт. Тому шкода майже всім системам. Надто - нервовій, ендокринній та серцево-судинній.

Борис Шейман, керівник Українського дитячого центру Охматдиту

- Мои сотрудники работают не просто в халатах, часто работают в операционных костюмах, потому что вопросы тяжелых отравлений - они связаны с подключением искусственных органов - искуственные печень, почки и так далее.

Багато хто знає про наслідки пияцтва, утім, це не зупиняє. Експерти кажуть, зокрема, через створений культ алкоголю у країні.

Анатолій Вершигора, головний лікар Київської міської станції швидкої медичної допомоги:

- Традиційний ранок, як то кажуть, - просипались дети в школу, мылись, брились, похмелялись.

Тож Україна - одна зі світових лідерів з дитячого алкоголізму. Середній вік хронічних випивак - 12-14 років. Сприяє цьому байдужість батьків до життя дітей. Є можливість запобігти лиху - придивіться до підлітка.

Анатолій Вершигора, головний лікар Київської міської станції швидкої медичної допомоги:

- Дитина пришла - вона лягає спати, дуже довго спить, то може вона щось прийняла - подивіться, тому що від вживання препаратів під час сну буває зупинка серцево-легеневої діяльності. Допомогти буде дуже тяжко, якщо це якась агресія, немотивовані дії, жажда, тому що енергетики - вони підвищують температуру тіла.

Є щось схоже - біжіть до лікарів. Вони не міліціянти, розслідувань не провадитимуть. Тим більше, часи витверезників і привселюдного покарання алкозалежних у минулому. Нині на консультацію можна прийти анонімно. Приміром, у так звані клініки дружні до молоді, вони відкриті у п'яти районах столиці.

Ольга Герасимчук, заступник головного лікаря дитячої клінічної лікарні №7:

- Не будут требовать паспортные данные, он может представиться просто по имени, узнать, как работе врач, записаться по времени и прийти на прием к врачу.

Отримати тут можна медичну, психологічну та соціальну допомогу. Головне - не ховатися від проблеми.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.