Нагадати пароль | Реєстрація
Четвер, 22 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Як не потрапити у халепу під час водохресних купань?

19 січня 2012, 11:38
Дата ефіру/події: Четвер, 19 січня 11:38

Українці не відмовляються від традицій: на Водохреща багато наших співвітчизників здійснять традиційний обряд - купання у крижаній воді. Попри мороз і негоду, тисячі відчайдухів вийдуть на нестійкий лід. Як не потрапити в халепу на свято - наш наступний сюжет.

Андрія та Дмитра журналісти "Свідка" зустріли на березі невеличкого озерця на околиці Броварів. Чоловіки прийшли обрати місце майбутньої водохресної купелі.

Андрій, мешканець м. Бровари:

- Кожен рік купаємось.

- Не боїтеся, що застудитесь?

- Ні разу ще не застуджувались. Жарко зразу, як вилазиш. А потім теж не холодно.

Купальники з багаторічний стажем упевнені: під час крижаного екстриму організмові нічого не загрожує. Але тільки якщо нічим не зігріватися до занурення.

Дмитро, мешканець м. Бровари:

- Розслаблений організм получається після прийняття алкоголю. Серце може не видержать.

А от наступний наш герой - у групі ризику. Сьогодні він вже випробовував місцевий лід.

Станіслав, мешканець м. Броварів:

- Думаю, стану закурю. А льод трещить. Я руки розкинув, а льод давай ламаться. Я ногу закидаю, праву ногу, а мене синок витяг. Я бігом додому роздівся і хряпнув.

Попри наші перестороги відчайдуха завтра біля ополонки обіцяє бути серед перших.

Станіслав, мешканець м. Броварів:

- Я - бивший водолаз і спасатель. Кого судорга схватить? Мене? Та у мене шпилька даже на трусах є. У ногу до самого основанія - і все, до лампочки.

Чому жартувати з крижаною водою не варто - "Свідок" дізнавався в лікарів, що чергуватимуть на свята біля ополонки.

Павліна Левчук, лікар швидкої допомоги:

- Люди, які мають хронічні захворювання, серцеві, дихальної системи, недомагання, а також любі гострі захворювання - їм не потрібно ниряти у воду. Особливо не раджу у алкогольному стані.

За словами фахівців, долучатися до таїнства йорданської купелі треба суто в обладнаних для цього місцях. Цьогоріч їх буде в Україні майже 10 тисяч. Якщо станеться лихо, на допомогу там завжди прийдуть необхідні служби.

Євген Хоменко, керівник пожежно-рятувальної частини:

- Ось рятувальне коло. До нього під'єднана рятувальна мотузка. Коло це подається з берега рятівником людині, яка потерпіла. Вона може за це коло схопитися і одіти на себе, і знаходитися на плаву.

Микола Семиног, керівник Броварського РУ МНС:

- Перше, чим виходити на лід, подивіться: якщо товщина льоду не досягає 10 сантиметрів, то виходити на лід не потрібно. Для одного чоловіка. Якщо групою, то за 15 сантиметрів. Якщо нема - також неможна виходити. Не можна виходити у місця, де є коряги у воді, або очерет.

А ще - не йдіть до ополонки поодинці. Поряд обов'язково має бути хтось, аби за потреби викликати допомогу.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.