На Сумщині три десятки вагонів з хімікатами зійшли з рейок
На Сумщині - велика аварія на залізниці, що ризикує обернутися на екологічну катастрофу в разі зміни погодних умов. З рейок зійшли майже три десятки вагонів товарного потяга, і навкруги розсипалася колосальна кількість хімікатів - 60 тонн! Диво, що не вибухнула цистерна з дизельним паливом - від удару її дуже пошкодило. І це буквально за секунди до проходження пасажирського потяга! Найімовірніша версія аварії - технічна несправність одного з вагонів. Менше слідчі вірять у помилку машиніста.
Товарняк з 43 вагонів саме входив у поворот. Аж раптом скрегіт металу - і перші чотири вагони разом з локомотивом понеслися вперед. Решта вагонів - стикалися, переверталися й наскакували один на одного. На землю висипався вантаж - зокрема, й хімікати.
Олександр Уваров, Заступник керівника екологічної інспекції в Сумській області:
- Внаслідок катастрофи назовні потрапила хімічна речовина - фталевий ангідрид - це інертна речовина.
Сергій Бєляєв, керівник підрозділу оперативно-рятувальної служби МНС в Сумській області:
- При попадании в дыхательные органи це есть роздражение, і плюс то, що, фактически, ця речовина є дуже небезпечною при контакті з водою, поетому ви бачите, що сніг на вулиці. Слава Богу, що нема доща.
Розтягували вагони та збирали небезпечні хімікати більш, ніж півтисячі людей - рятувальники, військовики та залізничники. З техніки залучили БТРи та пожежні потяги. МНСівці розповідають: 60 тонн хімічної речовини везли в мішках. Унаслідок аварії їхній вміст розсипався навколо колій.
Сергій Бєляєв, керівник підрозділу оперативно-рятувальної служби МНС в Сумській області:
- Ті, які порвані - ми перезатарюєм в мішки, які у нас єсть в даний момент. А той, та хімічна речовина, що залишилась на ґрунті, ми будем убирать повністю, пока не залишиться ні одної гранули.
Тим часом, прокуратура порушила кримінальну справу. Експерти оглядають рейки та ходову частину потяга. В оперативному штабі найбільш імовірних причин катастрофи називають кілька.
Юрій Чмирь, голова Сумської облдержадміністрації:
- Перша версія, це помилка машиніста, це швидкість руху. А друга версія - більш, скажімо, на 90 % підходить - це несправна колісна пара, яка з 4 вагону, скажімо так, стала поперек.
Поки ліквідатори наслідків катастрофи місця аварії не покидають: гріються та перепочивають у наметі. Ще до вечора планують прибрати останні 4 вагони. Потому ще 6 годин ремонтуватимуть колії. До ранку рух потягів обіцяють відновити.