Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 27 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Житель Одеси віддав 10 000 шахраям за "диво-пігулки"

14 лютого 2012, 16:42
Дата ефіру/події: Вівторок, 14 лютого 16:42

Не обдуриш - не заробиш. Продавці біологічно активних домішок вдаються до найрізноманітніших хитрощів. Ось деякі видають себе за лікарів Інституту урології. За кілька тисяч гривень шахраї пропонують пенсіонерам позбутися невиліковних хвороб. Як уберегтися від шахрайських схем?

За ці диво-піґулки 80-річний пенсіонер з Одеси віддав майже 10 тисяч гривень. Про них почув з реклами, в якій обіцяли вилікувати аденому простати. Повіривши, що препарати продають лікарі Інституту урології, дідусь одразу купив їх на 2 тисячі гривень. За тиждень йому знову подзвонили. Цього разу продавець назвався не просто лікарем, а завідувачем відділу Інституту урології.

Вадим Семенович, мешканець м. Одеси:

- Начал мне рассказывать что такое клетки, заблокированы клетки, это очень серьезно, это может привести к раку. В общем, так наговорил мне, что я думаю: конец света, всё. Умеют, знают, продумано у них.

Тож вдруге чоловік купив БАДів ще на 3 тисячі гривень. Далі продавці вже не зупинялися.

Вадим Семенович, мешканець м. Одеси:

- "Мы можем дать прибор, очень ценный прибор, он стоит 6 тысяч гривен, но вы заплатите только две тысячи". Сколько, Шура? Две тысячи?

Коли старенький зрозумів, що має справу з шахраями, одразу написав листа до Інституту урології з проханням розібратися з лікарями, що торгують харчовими домішками. В самому ж Інституті лише руками розвели.

Віктор Пирогов, заступник директора Інституту урології:

- Институт урологии никакими пищевыми добавками не занимается. Более того, сотрудников института, фамилии которых указываются в этих письмах, у нас сейчас не существует, и никогда не было.

Традиційна медицина взагалі не визнає біологічних домішок, тож жоден відповідальний лікар не порадить пацієнтові їх придбати.

Віктор Пирогов, заступник директора Інституту урології:

- Мы приверженцы традиционных, классических методов лечения и поэтому пищевые добавки категорически отвергаем.

Аби втертися в довіру до покупців, шахраї не боялися призначати покупцям зустріч навіть у стінах Інституту урології, обурюються медики.

Віктор Пирогов, заступник директора Інституту урології:

- Звонят и предлагают прийти в фойе, позвонить по мобильному, и какой-то человек спускается, вроде бы, из института, тут же передает ему лекарства, и получает деньги.

Восьмеро ошуканих покупців БАДів уже звернулись до міліції. Втім, покарати шахраїв майже нереально, кажуть правоохоронці.

Ігор Михалко, керівник управління ГУ міліції м. Києва:

- Кримінальної справи не порушується, тому що нема підстав - продавці продають продукцію, яка випущена на заводі, вони не підроблюють її. Якщо б вони підроблювали її, то тоді б можна було порушити кримінальну справу.

Довести, що продавці БАДів видавали себе за лікарів, фактично неможливо. Тож і медики, і правоохоронці радять: перш, ніж купувати якісь диво-ліки, вимагати сертифікати на них та радитись із фіхівцями.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.