Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 27 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

На Сумщині в одному з райцентрів закрили протитуберкульозний стаціонар

1 березня 2012, 09:59
Дата ефіру/події: Четвер, 1 березня 09:59

Коли країну лихоманить від епідемії сухот, в одному з найбільших райцентрів Сумщини закрили протитуберкульозний стаціонар. Так вирішила місцева влада - і навіть заборона з боку суду їй не наказ. Тепер півсотні недужих щодня їздять до диспансеру в іншому районі - громадським транспортом поруч зі здоровими людьми. Медикам же доводиться, хіба, рахувати: смертність від туберкульозу в області - вища, ніж загалом по Україні.

У цій будівлі відділення для хворих на сухоти розташовувалося споконвіку. Пацієнти лікувалися там по кілька місяців. Тепер щодня за дозою медикаментів недужі долають півміста. Через таке лікування у Володимира в організмі знову активізувалася туберкульозна паличка.

Володимир, хворий:

- Я получаю укол, и мне надо возвращаться опять по морозу, и поэтому динамика стала хуже, потому если раньше у меня была своя койка, было нормальное питание, я после укола пошел, прилег. А сейчас я опять иду по морозу,  эффекта получается никакого.

У зоні ризику опинились не лише випадкові супутники хворих. Амбулаторія, куди туберкульозники звертаються по лікування, двері в двері поряд із дитячим фтизіатром та рентген-кабінетом. Таку ситуацію спричинило рішення місцевих депутатів закрити туберкульозний стаціонар. Мовляв, це неабияк заощадить бюджетні кошти.

Федір Киселар, депутат Охтирської міської ради:

- Все, что делается в ахтырском депутатском корпусе - всё как-то делается. Знаете, как по велению палочки, волшебной, депутаты, как правило, вводятся. в какой-то обман. То есть, что было сказано: что отделение в ужаснейшем состоянии, находится возле школы, находится в жилом массиве, и, естественно, что, якобы, распространение туберкулёза здесь, на этом месте оно увеличивается в разы.

Пан Федір розповідає, вивчив медичну статистику за 15 років - не було жодного випадку захворювання на туберкульоз з навколишнього району, тим паче, школи. А от після трьох місяців мандрівок хворих містом уже кілька недужих зареєстровано.

Павло Собина, адвокат:

- Дане рішення оскаржувалось в Охтирському міжрайонному суді, і була ухвала про зупинення виконання даного рішення сесії, але, фактично, на той час, коли було прийнято дану ухвалу, вже не було стаціонарного відділення.

Як не дивно, та міський очільник проблеми в ситуації, що склалася, не вбачає.

Олександр Цілуйко, в.о. Охтирського міського голови:

-  Я вас запевняю, що великої проблеми в цьому немає. І місто Охтирка - я не скажу, що на найгіршому, а на одному самому високому рівні буде надавати медичні послуги, і сьогодні надає. І на сьогоднішній день взагалі немає проблеми з тим, що люди, як ви сказали, ходять там по вулицях, нема такого.

А от в обласному управлінні охорони здоров'я таким легковажним підходом до небезпечного захворювання шоковані.

Петро Павлюк, керівник Сумського обласного управління охорони здоров'я:

- Абсолютно непогоджено, не продумали, куди хворих возити, закрили спочатку, потім вийшли на мене. Міський голова про те, що просить, щоби я забирав хворих в наш протитуберкульозний диспансер. На жаль, смертність від туберкульозу в області вища, ніж в середньоукраїнський показник.

Охтирці ж тим часом скромно мріють, що, коли в місті побудують сучасний медичний центр, їм віддадуть бодай одне старе приміщення для хворих на сухоти.

Зоя Кабанова, завідувачка протитуберкульозної амбулаторії:

- Можливо, нам влада, все-таки, винайде можливість відкрити 20 ліжок.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.