Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 23 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Чи варто чекати повеней в Україні?

1 березня 2012, 10:39
Дата ефіру/події: Четвер, 1 березня 10:39

Бути чи не бути повені в Україні? Синоптики, екологи та рятувальники в один голос запевняють: високої води чекати не варто. Якщо підтоплення й будуть, то незначні. Та деякі регіони вже потерпають від весняного водопілля.

Надзвичайна ситуація в Одеській області. Кілька населених пунктів у Ізмаїльському районі опинилися у воді. 60 людей довелось евакуювати. Затоплення будинків та дачних ділянок сталось через раптове потепління. Сніг на полях почав танути - вода ринула до сіл. У зону лиха відрядили спецтехніку, з населених пунктів та полів воду відкачують у Дунай.

Сергій Павлухин, голова Ізмаїльської райдержадміністрації:

- На сегодняшний день благодаря подразделениям МЧС уже выкачено около миллиона кубов воды за двое суток, но это, конечно, сегодня не решает проблемы. Будут еще пригнаны дополнительные силы - это с Котовска, с Винницы и с Полтавы.

 

Повінь Волині не загрожує, переконані МНСівці. Кажуть, окрім того, що снігу випало небагато, так ще й не сиділи склавши руки. На запобіжні заходи проти підтоплення витратили торік - аж 22 мільйони гривень.

Володимир Грушовинчук, керівник УМНС у Волинській області:

- Будівництво зроблене дамб в Любешівському районі, Ратнівському. Меліоративні роботи по розчистці каналів, берегів Західного Бугу. Роботи зроблені значні - збудовано 3 насосні станції потужні, які зможуть відкачувати повеневі води.

 

На Рівненщині масштабну повінь востаннє фіксували аж 1999-го. Цьогоріч великої води не бояться. Покладаються на понад дев'ятсот кілометрів дамб. Рівень води піднімався, за словами рятувальників, не більше, ніж на 30 сантиметрів. Утім, і це завдає збитків, зокрема, сільськогосподарським угіддям.

Сергій Ткачук, керівник відділу УМНС у Рівненській області:

- Були підтоплені північні райони - Зарічненський район, Дубровицький район, Володимирецький район. Частково були підтоплені Рокитнівськиій і Сарненський райони. На даний час ситуацію контролюємо.

 

Прикарпаття ж від повеней тепер захищатимуть модульні дамби. Складаються вони з розбірних металевих секцій заввишки півтора метра, які витримують навантаження 3 тонни. Бойове хрещення такі конструкції пройшла під час повені 2005 року в Румунії.

Михайло Вишиванюк, голова Івано-Франківської облдержадміністрації:

- Щоб випускати, ми вже маємо завод під Івано-Франківськом на замовлення цих модулів.

 

Що стосується столиці, то тут усе спокійно. Повені в Києві не буде. Тож, фахівці радять людям не вірити в дурниці про прорив дамби Київського моря. Але, водночас, зазначають: постійні зміни ландшафту та забудова річкових берегів нічого доброго не віщують.

Анатолій Яцик, директор інституту водогосподарських екологічних проблем:

- Ці повені штучні. Людина, помінявши ландшафти, штучно робить їх. За нами гляньте - будується два мости, забудували береги річок, в тому числі, каскад дніпровських водосховищ. Забудували Кончу-Заспу, понамивали мости, в тому числі острови під опорами мостів.

Поки ж фахівці розповідають про повененебезпечні місця.

Василь Квашук, директор Департаменту цивільного захисту МНС України:

- Є можливість виникнення повеней, зокрема, на річці Прип'ять, річка Західний Буг, гірські річки прикарпатського, карпатського регіону, а також на річці Сіверський Донець.

Точніші прогнози фахівці обіцяють надати незабаром. Коли почнеться поступове підвищення температури, а отже, й лід танутиме швидше.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.