Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 17 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

В столиці оприлюднили плани розвитку транспорту

24 квітня 2012, 10:32
Дата ефіру/події: Вівторок, 24 квітня 10:32

Одне з болючих питань напередодні Євро - українські дороги. До чемпіонату повністю їх відремонтувати, вочевидь, не вдасться. Європейські шляхи, принаймні в Києві, обіцяють за п'ятнадцять років.

Ірина - велосипедистка. Двоколісник для неї не спорт, а стиль життя.   

- Да, я їжджу у спідниці, без шолому, у підборах, тому що це так має бути.

Однодумців Ірини вже чотири відсотки від усіх мешканців Києва. Утім, велосипед поки у столичну метушню не вписується. Користуватися ним як повноцінним транспортом - зась.

Ірина Бондаренко, координатор Асоціації велосипедистів м. Києва:

- Велосипедисти не вбиваються на смерть самостійно, вони вбиваються, якщо їх зіб'є авто, тому якщо він буде рухатись на окресленій доріжці, то він буде у безпеці. 

У більшості столиць Європи відокремлено сотні кілометрів для двоколісників, у Києві - це лише десяток.

Андрій Куделин, заступник керівника ГУ містобудування та архітектури КМДА:

- От среднестатистического крупного европейского города мы отстаем порядка 30-40 лет.

Київ у такому собі автодорожньому середньовіччі. Не вистачає ані шляхів, ані парковань, ані культури кермування водіїв. Приміром, міська влада планує розвивати громадський транспорт. Через місяць-два на проспектах з'являться для нього окремі смуги. Такі, як вже є на чотирьох вулицях. Є - але...

Богдан Тимченко, заступник керівника ГУ транспорту та зв'язку КМДА:

- Внедрение этих полос нивелируется тем фактом, что недостаточное количество работников ГАИ находится на тех улицах и они не в состоянии просто остановить водителя, который паркуется на этой полосе.

Правоохоронці взялися до водіїв: на Саксаганського штрафували за проїзд і паркування на спеціальних смугах. Утім, ДАЇвці є - порушників немає, ДАЇвці поїхали - знову натоптом. Тож у майбутньому боротимуться чиновники з отаким свавіллям кардинальніше.

Андрій Куделин, заступник керівника ГУ містобудування та архітектури КМДА:

- Сначала с помощью штрафа, потом с помощью эвакуатора мы сможем приучить людей, что заезжать на эту полосу нельзя, парковаться нельзя, тротуар, зеленые зоны не для парковки.

Утім, автовласників віч-на-віч із залізними конями не залишать. Курсувати столицею, кажуть, буде легше. Бо ж до п'яти наявних мостів додасться ще кілька. Приміром, переправа від Троєщини до Оболоні; добудують шлях навколо залізничного Петрівського мосту; можливо, вже в першому кварталі 2013-го оживе Подільський переїзд, поки без підземки. Обіцяють і тунелі.

Володимир Воробйов, директор Інституту Київдормістпроект:

- Это от М. Левобережная, от выстовочного центра 7-километровый тоннель с выходом в районе пл. Победы, на бульвар Шевченко и улицу Коминтерна, только для легкового транспорта 2-ярусный тоннель.

Утім, в'їзд у середмістя, певно, закриють. Він буде платний. Натомість обіцяють всюди доступні парковання. Щоправда, частково коштом власників гаражів.

Василь Присяжнюк, головний архітектор Інституту генерального плану м. Києва:

- Зрозуміло, що для будівництва паркінгів немає місця, але ми зараз провели роботу з районними ДА, і виявляється, що у нас в кожному районі є не менше 100 ділянок, тобто тих боксових гаражів, металевих гаражів, які стоять, і відкритих автостоянок.

Столичні мужі вважають - надходить ера користування громадським транспортом, хоча б заради екологічної ситуації в Києві - колись найзеленішому в Європі. Тож тролейбуси-трамваї теж зроблять комфортнішими. І теж у майбутньому.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.