Нагадати пароль | Реєстрація
Понеділок, 26 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

День Перемоги

12 травня 2012, 09:58
Дата ефіру/події: Субота, 12 травня 09:58

День Перемоги - свято чи привід для нових протистоянь? Останні роки в Україні він не минає без бійок і сутичок на ідеологічному грунті. Тож журналісти “Свідка” простежили, наскільки безпечним видалося цьогорічне 9-те травня.

У Львові День перемоги був спокійним - це порівняно з минулим роком. Пам’ятаючи про тодішні інциденти, до охорони громадського порядку залучили максимум правоохоронців. Виставили кордони навколо Пагорба слави. Туди не пускали тих, від кого чекали провокацій: здебільшого, представників ультраправих сил. Ті галасували, однак міліційних кордонів не порушували. Та без невеличкої сутички таки не обійшлося: наприкінці заходу один комуніст спробував розгорнути червоний прапор, а опоненти намагалися йому завадити. Шарпанину припинили міліціянти й спровадили її ініціатора до відділку за порушення громадського порядку та спробу провокації.

Забрали прапор! Скласти протокол! Доставити, скласти протокол! Коридор!

Олександр Рудяк, керівник ГУ МВС України у Львівській області:

Будуть притягнуті до адміністративної відповідальності! Крапка! Але не за червоний прапор, а за порушення громадського порядку.

Не давали спокою червоні прапори і в Тернополі. Сутичка націоналістів із правоохоронцями відбулася вже після офіційних заходів. Колона комуністів рушила до Монументу слави в оточенні міліції. Опоненти вимагали зупинити мітинг під радянськими стягами й не хотіли пропускати ходу до пам'ятника. Дорогу перегородив живий кордон, але правоохоронці його прорвали. Трьох найактивніших протестувальників забрали до відділку.

Василь Облещук, заступник керівника УМВС України в Тернопільській області:

- Всі спецпідрозділи, що були, вони всі були без спецзасобів, сила не застосовувалась, ми діяли тільки ліктями і руками, хотіли зробити коридор, щоб люди, політична сила, яка зробила заявку, пройшла.

Мирним і спокійним видалося свято перемоги у столиці. Нечисленим ветеранам діти дарували квіти. Ані георгіївські стрічки, ані червоні прапори в Києві нікого не дратували. От, наприклад, пан Микола навіть приніс на площу Слави величезний портерт Сталіна. І битися до нього ніхто не ліз, хоча такі погляди розділяють не всі.

Микола, мешканець м.Києва:

- День победы связаный из Иосифом Виссарионовичем Сталиным, поэтому и держим. Историю не вернешь.

- А ви не боїтесь, що хтось до вас прийде і почне якісь негативні емоції висказувать?

- Це таке діло, демократія є демократія, возможно і таке.

Без сутичок обійшлося і в Криму та Донецьку. На Донбасі ветеранів також вітали школярі, а після мітингу всіх пригощали польовою кашею.

У Симферополі ж традиційне покладання квітів завершилося масовим гулянням. Єдиний інцидент у столиці автономії спровкувала стара комуністична гвардія. Її представники спробували випередити перших осіб Криму й першими підійти по Вічного вогню. Та перемогти у своєрідному змаганні не вдалося - комуністів відтіснила міліція.

- Что вы делаете? Пойдемте!

- Руки, я вас не трогаю, что вы толкаетесь!

- Вам не стыдно, что вы делаете. Как можно ветеранов толкать!

- Уже повышение получил? Что вы кричите, уважаемый!

- Он вор, какое ты имеешь право!

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.