В Бородянці Київської області через грозу розбився літак, 5-ро загиблих
Нещасливий збіг обставин, ймовірно, спричинив трагедію в Бородянці. Там у неділю вранці розбився Л-410 з 20-ма людьми на борту. Судно, що належить українській школі пілотів, трохи не дотягло до летовища. Через грозу, яка, схоже, наздогнала людей у повітрі зненацька. Наслідки жорсткого приземлення - 5-ро загиблих, 15-ро парашутистів у лікарнях. Двоє з них у вкрай тяжкому стані.
Олександр Мазилін, керівник управління МНС у Київській області:
- Пытался совершить аварийную посадку, произошла катастрофа.
Все сталося вранці. Під час великої грози під Бородянкою впав літак Л-410-й. До аеропорту він не долетів кілометр. Оця купа брухту - все, що лишилося від судна. Коли воно підіймалося в небо - погода, кажуть МНСівці, була льотною. Та вже за кілька хвилин оголосили штормове попередження.
Олександр Мазилін, керівник управління МНС у Київській області:
- По информации, самолет взлетел немножко раньше, чем поступило штормовое предупреждение. Он ещё не успел набрать высоту, поступило предупреждение, он хотел вернуться, и в этот период произошла авария.
Літак упав просто на поле. На борту було двадцятеро людей, двоє пілотів і парашутисти. За плечима деяких тисячі стрибків, декотрі ж мали стрибнути вперше.
Мирослав Кіраль, брат постраждалого:
- Він його відтягував, відтягував. Я взагалі казав йому, щоб не стрибав, тому що його вага там 30-40 кілограм, взагалі був проти, щоб він стрибав. Там перелом шийного позвонка, руки не працюють, получається, чи будуть працювати, чи не будуть... Не знаю що.
П'ятеро людей загинули, серед них і пілот. Інші п'ятнадцятеро з різними травмами в лікарнях.
Марина Борисполець, кореспондентка:
- Десятеро із п'ятнадцяти постраждалих у авіакатастрофі під Бородянкою нині знаходяться тут, у Київській обласній лікарні. Утім, ніхто з них не захотів спілкуватися з журналістами. Більшість каже - не пам'ятають того, що сталося в літаку.
Двоє постраждалих у тяжкому стані. У них перелами хребта. В інших ушкоджені кінцівки та голови.
Микола Анкін, головний лікар Київської обласної клінічної лікарні:
- На сегодняшний день всем выполнены операции, в общем-то вся помощь, которая была необходима, им оказана. Два пациента на сегодняшний день находятся в отделении реанимации, три человека в отделении нейрохирургии и пять человек в отделении травматологии. Всегда есть опасность, но, в принципе, на сегодняшний день состояние их стабильное.
Поки лікарі борються за життя постраждалих, прокуратура Київської області порушила кримінальну справу за фактом недотримання правил безпеки і експлуатації повітряного судна. Що ж до версій аварії, то нині розглядають три основні.
Андрій Швець, керівник відділу Прокуратури Київської області:
- На цей час не можна робити якогось категоричного висновку, є декілька версій: чи це були погодні умови, чи це був людський фактор, чи це було з причин, незалежних від екіпажу, можливо, техніка не спрацювала, категорично стверджувати любу з цих версій, про їх достовірність чи перевагу над іншою, неможливо.
Остаточні результати розслідування будуть відомі лише за два місяці. Українська ж школа пілотів, якій належав літак, аварії не коментує.