У Рівному ошукані власники квартир погрожують перекрити дорогу
Купували квартири, натомість - отримали чималі борги та зіпсовані нерви. Вже чотири роки рівняни оббивають пороги різних інстанцій та вимагають закінчити будівництво багатоповерхівки.
Ганна Махно, кореспондентка:
- Бур'ян до пояса, занедбана територія, недобудована багатоповерхівка - це сьогодні. А ще чотири роки тому людям обіцяли новенькі квартири, дитячий майданчик та сучасний паркінг.
Навколо довгобуду - залізний паркан, за ним - київська охорона. Рівненці заходять подивитися на вікна своїх недоспоруджених квартир. Розповідають, цей будинок мали здати в експлуатацію ще 2008-го. Коли ж багатоповерхівку звели на три чверті, роботи зупинилися. Як виявилося, фонд фінансування спорудження - "Трансбанк" - на межі банкрутства. Та на той час генпідрядник, компанія "Сибінвестград", вже продала 47 квартир.
Ірина Баярницева, власниця квартири:
- Я бы хотела, чтобы наша власть обратила внимание на этот памятник архитектуры, потому что мы пострадали не только материально, но у нас и забрано здоровье за все эти годы. Вот я, допустим, продала трехкомнатную квартиру. И мне обещали, что я буквально через 4-5 месяцев вселюсь в квартиру.
Нині кредитну заборгованість "Сибінвестграду" переведено до "Укрексімбанку", у котрого тепер і майнові права на квартири.
Оксана Лежняк, власниця квартири:
- Коли передавалася кредитна заборгованість в ПАТ "Укрексімбанк" до Києва, разом з тим кредитом проблемним передали 13 квартир, які фізичні особи оплатили стовідсотково. На сьогоднішній день ми зверталися до суду, справа поки що на місці. Жодної квартири з іпотеки не вивели.
Нині власники квартир вкотре штурмують обласних чиновників. Ті запевняють: тримають усе під контролем. Однак словам люди вже не вірять.
- Зрозумійте, є досить велика різниця між двома поняттями: тримати все під контролем і діяти. Тримати під контролем можна 20 років, тридцять років.
Щоби добудувати багатоповерхівку, треба 10 з половиною мільйонів гривень та чотири місяці. Однак роботи відновлять тільки, коли компанію "Сибінвестград" визнають банкрутом.
Сергій Пандрак, голова проектно-будівельної організації:
- Вже відбулося два судових засідання, призначений арбітражний керуючий. Буде компанія "Сіб" визнана банкротом, виявлене все його майно, яке є і продано арбітражним керуючим.
А поки влада шукає компромісу з банком, зневірені люди готові до радикальних заходів. Обіцяють вийти на міжнародну трасу Київ-Чоп і перекрити дорогу.
- Якщо ми не можем на неї стати і перекрити дорогу, ми можемо сміло ходити по пішохідному переходу туди-сюди і тим самим зупинити рух транспортних засобів, тих вболівальників, які будуть їхати на Євро, на Київ, на Харків.