Київські "винахідники" торгували солярою зі старих покришок
Дизпаливо з автомобільних покришок. Таке ноу-хау запровадили київські кулібіни на своєму підпільному міні-НПЗ. Результат - понівечеі двигуни автівок, шкода екології та кримінальна справа проти винахідників.
Коли неподалік місця для відстою вантажівок запрацювала міні-заправна станція, радості далекобійників не було меж. Ціна на паливо просто вражала - за одне наповнення баку власник фури економив більш, як сотню гривень. Та втішалися водії недовго. У всіх, хто спокусився на дешеву солярку, почали раптом ламатися двигуни.
- Де гарантія, що соляра качественна? Зараз запореш машину, а потом з тебе будуть вищитувати. Це лишні прблеми.
На допомогу обуреним водіям прийшли правоохоронці. Вони з'ясували, що АЗС працює без жодних дозвільних документів, а зразок того, що заливали до бензобаків клієнтів, терміново відправили на експертизу.
Богдан Кочірко, співробітник науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості:
- Цей зразок містить як бензинову фракцію, так і залишкову фракцію мазутну. Звичайно, таку суміш не можна використовувати в дизельних двигунах, тому що для них потрібна відповідна суміш вуглеводню відповідного фракційного складу.
Сергій Бойчунь, керівник відділу ГУМВС України в Київській області:
- Виготовлялась рідина, яка в подальшому використовувалась для збільшення об'єму маси нафтопродукту та в подальшому реалізовувалася на АЗС. По даному факту було порушено кримінальну справу за ч. 1 ст 204 КК України.
Свою пекельну суміш зловмисники виготовляли за кількасот метрів від заправки. Правоохоронці знайшли там справжній міні-завод з переробки нафтопродуктів. Щоби добути розчинник для дизпалива, у спеціальній камері тут спалювали звичайнісіньку автомобільну гуму.
Богдан Кочірко, співробітник науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості:
- Спосіб не складний. Це звичайний термічний крекінг, що відбувається під дією високих температур без тиску і без доступу кисню. Температура більше 400 градусів - іде розклад шини на суміш вуглеводнів. Отримуємо рідку фазу. Крім рідкої фази ми отримуємо і газову фазу.
Та не врахували кулібіни, що за їхньою технологією до складу домішки неминуче входив бензин. А це - смерть для будь-якого дизеля.
Маріус, майстер СТО:
- Если солярочный двигатель, то он больше работает на жирной основе. Солярка ведь пожирнее, ее компоненты. А если туда попадает бензин - они разжжижаются и поршневая группа меньше смазывается, суше работает. Идет перегрев двигателя. Выходят со строя те же самые кольца.
Окрім понівечених двигунів на карбі хіміків-шахраїв ще й серйозне забруднення навколишнього середовища. Тож використане ноу-хау може обернутися для них кількома роками тюрми.