Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 15 серпня 2020
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Небезпечні мешканці Чорного моря - як уникнути отруєння

27 липня 2012, 21:16
Дата ефіру/події: П’ятниця, 27 липня 21:16

Морський дракон пожалив людину в Одесі. Сталося це під час риболовлі. Про цю дуже отруйну рибу мало хто знає, та й постраждалий бачив її вперше.

Сергій Кацуба рибалить ще з юності. Про морських мешканців знає багато, але з драконом зустрівся вперше. Коли ж на вудку впіймалася красива, срібляста рибка, сплутав її з бичком.

Сергій Кацуба, постраждалий рибалка:

- Небольшой кнутик вот такой же длины, вот такая рыбка была, в общем-то я на это и среагировал. Хорошо, что я моментально не хватанул сильно. Я только преподнес, она успела трепыхнуться в руке и дважды наколоть меня в руку. 

Рука різко заболіла, з ран пішла кров. Рибалка одразу звернувся до лікарні.

Сергій Кацуба, постраждалий рибалка:

- Встреча с ней очень не приятна, очень болезненно воспринимаются уколы. Во-первых, очень раны кровоточат и длительное время болят.

Морський дракон - одна з найотруйніших риб Чорного та Середземного морів. Дуже небезпечна. Може викликати параліч або навіть смерть. Найбільша загроза в тому, що на неї легко наступити або вколотися, коли заривається в пісок або заповзає під каміння.

Ігор Шумаков, відпочивальник:

- Нужно ходить осторожнее, тем более, что экология нашего моря чуть подочистилась и этой живности больше появилось, всей такой ядовитой и всякой безобразной. По камням желательно не ходить.  

Але більшість пляжників про небезпечну рибу нічого не знає.

- Нет, не слыхала ничего, не знаю. 

А знати варто - кажуть фахівці. І наголошують: термічний уплив - перша допомога, якщо покололися плавцями морських драконів.

Борис Олександров, керівник Одеської філії інституту біології Південних морів:

- Это либо помещение укушенного места в горячую воду там от 5 до 10 минут, либо, наоборот, в ледяную воду, но перед этим, если пользоваться ледяной водой, надо наложить лигатуру, ну, повязку плотную выше места укуса и поместить руку на полчаса. Потом снять эту лигатуру и оставить ещё на час, на два воде. 

Ця порада тим, хто не має змоги швидко звернутись до медиків. Однак в будь-якому разі слід іти до лікарні. Окрім морського дракона, також варто уникати морської корови. Вона теж дуже отруйна. Побоюватись зустрічі з медузами та з водоростями, особливо синьо-зеленими.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код
Уколол меня как-то этот дракон! Было очень больно, кровь фонтаном вытекала из дырок от колючек, ощущения во время уколов вообще незабываемые! Ну примерно такие, как если кисть втыкать вперед пальцами во множество торчащих на встречу острых стёкол :D причем такая боль начинается с момента укола и держится постоянно, потом температура... Я спасался прищепками, которые были у знакомой случайно при себе, они-то меня и спасли! Прицепил на пораженные пальцы, боль стала немного меньше. Кровь лила долго, я ее еще выдавливал, это естественная реакция организма на яд. К врачу не пошел, еще уколов наколет...
А поймал рыбку рукой под камнем.
Такой дикой боли еще не чувствовал, и подофигел!
Вывод: Реальная осторожность не приходит пока на своей шкуре не прочувствуешь весь "кайф" ! :D
Гена 01.04.2018, 16:56 ответить

Телебачення для всієї родини