Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 27 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Найпоширеніші схеми шахрайства

31 серпня 2012, 22:43
Дата ефіру/події: П’ятниця, 31 серпня 22:43

Понад дві сотні випадків шахрайства зафіксували від початку року на Волині. Правоохоронці б'ють на сполох: скільки не попереджають про небезпеку, а люди й далі вперто потрапляють на гачок махінаторів. А ті й раді. Навіть розробили кілька злодійських схем, аби ошукувати найдовірливіших.

Щоб обдурити ближнього свого, зловмисники не зупиняються ні перед чим. Доведено, найкраще обманні схеми діють на літніх людей. Тож дурисвіти шукають квартири пенсіонерів.

Сергій Горайчук, співробітник сектору УМВС України у Волинській області:

- Представляючись соцпрацівниками, пояснюють, що найближчим часом буде відбуватися грошова реформа і гроші будуть замінюватися. Перераховуючи кошти, або видивляються місце їх зберігання, потім скоюють крадіжки, або переписуючи ці куп'юри, замінюють їх на фальшиві гроші.

Відбувається це найчастіше, коли співчутлива бабуся йде на кухню, аби запропонувати гостям склянку води -  втамувати спрагу. Повертаючись, бере конверта до рук. А відкриває його, коли за лиходіями і слід прохолов.

- Ой, боже, де ж мої гроші? Ой, Боженько, міліція, поможіть.

Ще один сценарій "розводу" довірливих - послуги електрика. Чоловік з інструментами в руках обходить луцькі багатоповерхівки. Спершу ламає лічильника на сходовій клітці, далі  за окрему плату обіцяє відремонтувати. Попередньо страхає власників, що електромережі стягнуть за це кількатисячний штраф. Вивести такого спритника на чисту воду можна - попросіть його показати посвідчення.

Куди складніше дати відсіч телефонним махінаторам. Коли дзвінок лунає вночі і на кону життя когось з близьких.

Оксана Обйортишева, психолог сектору УМВС України у Волинській області:

- Перш за все, що потрібно робити ‒ не втрачати здорового глузду. Треба розпитати деталі про близьку людину, адже є деталі, які шахраї не знають. Наприклад, місце народження дитини, дата народження, особливі риси зовнішності. Шахрай, не витримавши цього натиску, зникає зі зв'язку. 

А ось фокус усіх часів і народів. В міліції кажуть, так звану "ляльку" придумали після війни. Ошукували при скупченні народу.

Сергій Горайчук, співробітник сектору УМВС України у Волинській області:

- Вираховують особу, яка має значну суму грошей. Перед тим, як йде особа, викидають наповнений купюрами гаманець. У цей час шахрай підходить до чоловіка, який говорить потерпілому, що знайшов гроші. Мовляв, давай поділимося. Під час перерахунку грошей підходить третя людина і каже, що знайдені кошти ‒ її. Починають рахувати по-новому гроші жертви. Під час перерахунку відбувається залам купюр і, прийшовши додому, людина виявляє, що в неї відсутня певна кількість грошей.

Попередити таку аферу можна лише одним чином - не піднімати гаманця. Хоча, як свідчить статистика, дотримуються цієї поради одиниці. Та все ж, не потрапити на гачок махінаторів можна. Варто  згадати просту істину - безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.