У Київській психлікарні повісився хворий
На території столичної лікарні для психічнохворих людей повісився молодик. Вже відомо, що 25-річний парубок був несповна розуму, а чому він укоротив собі віку саме в медзакладі, тепер з'ясовують правоохоронці.
Двадцятип'ятирічний психічно хворий парубок укоротив собі віку опівночі на високому дереві. Щоби зняти небіжчика - правоохоронцям довелося викликати підрозділ рятувальників.
Юрій Севрук, прокурор Подільського району м. Києва:
- Труп повішений на території психіатричної лікарні, яка розташована за адресою вул. Фрунзе 103 . Виїжджали на місце пригоди працівники органів внутрішніх справ, провели огляд.
Що саме спонукало небораку полізти в зашморга - поки невідомо. А що трагедія сталася саме на території лікарні - дуже зацікавило правоохоронців. Кажуть, передусім перевірять версію про доведення до самогубства пацієнта.
Юрій Севрук, прокурор Подільського району м. Києва:
- Буде встановлено, чи на даний час він проходив лікування, чи просто вибрав це місце, як знайоме. Він перед тим, як позбавити себе життя, зателефонував брату, сказав: мені набридло жити. Брат поїхав його шукати і найшов там, на території лікарні.
Керівник головного в державі медичного закладу для душевнохворих від телевізійного інтерв'ю категорично відмовився. Поза об'єктивом камери причетність персоналу лікарні до смерті парубка відкидає. Каже, ніякого самогубства не було. А ось деякі тутешні пацієнти твердять: у медзакладі з них знущаються.
- Мне самой тут хотелось повеситься. Меня положили в острую палату, мне было плохо и я рвала всю ночь, бегала в туалет. А она меня привязала за руки, за ноги. В туалет сходить не разрешила. Она начала кричать и меня от так по лицу кулаком. Вот такая бабище.
Після інциденту хвора та її мати звернулися зі скагою. Утім санітарку-садистку ніхто так і не покарав.
- Я позвонила на 1551. Так заведующа, як я прийшла, мене чуть не проглотила. Сказала, что меня не примут больше в это отделение. Я написала, что претензий к персоналу не имею. Заставили написать.
Зі слів правозахисників, знущання в таких медичних закладах - не рідкість. Пацієнти ж бо досить специфічні й не часто можуть навіть поскаржитися. Тож родичі психічно хворих - пильнуйте.
Іван Боднарук, правозахисник:
- Перш за все це візуальні пошкодження. Також це може бути різка зміна поведінки. Наприклад, якщо людина дуже замкнута, а тут вона стала дуже веселою, і навпаки, коли раптом замикається в собі. Все це є підставою для певних підозр.
Коли ж факти знущань із психічно хворих підтверджено - негайно звертайтеся до прокуратури. Лише так зможете уникнути непоправного.