Як жінкам вберегтися від грабіжника
У Києві серед ночі пограбували 25-річну жінку. Після сімейного конфлікту вона вирішила прогулятися столицею й одразу ж ускочила в халепу.
Киянка Оксана весь вечір сварилася з чоловіком. Коли ж серед ночі сімейні пристрасті досягли апогею - розбурхана жінка вирішила піти з дому.
Оксана, постраждала:
- Вихожу - причому йшла дуже швидко, вся на нервах. Почула ззаду себе якісь підозрілі звуки, але не звернула уваги, а потім відчула, що мене хтось схватив за шию і почав душити...
Коли жінка опритомніла, поруч не було ані нападника, ані сумочки з мобільним телефоном та грішми. У розпачі вона кинулася до найближчого райвідділку, де описала зовнішність грабіжника. 40-річного чоловіка затримали вже за 10 хвилин.
Наталія Стеценко, помічник керівника Печерського РУ міліції м.Києва:
- В нього вилучили сумочку з усіма речами, гаманець, телефон мобільний. Він уродженець Чернігівської області, але протягом тривалого часу проживає в Києві в Печерському районі. У 2006-му його було засуджено за згвалтування.
Оксана зустрілася з добре тренованим грабіжником, кажуть фахівці. Зловмисник уміє миттєво знерухомити свою жертву.
- Человек, видно, ходил на какие-то единоборства, если знал, что захват нужно делать именно вот такой, замок. Именно душить и голову вниз и на себя.
Тож аби уникнути такої неприємної зустрічі - передусім відмовтеся від піших мандрівок нічним містом. Коли ж уже побачили, що на вас полюють - в жодному разі не панікуйте.
Василь Бочкор, тренер із рукопашного бою:
- Ваша задача - во первых, посмотреть, кто за вами идет. Намерения преступника видно сразу же. Он ускоряет шаг, чтобы вас догнать. Значит, вы должны, как самосохранение, шаг ускорить. И не бежать, потому что он побежит за вами, потому что у него инстинкт, как у хищника.
Тим із потенційних жертв, котрі хоч трохи дружать зі спортом - окрема порада.
- Девочкам, женщинам, которых душат таким захватом - самое главное, не растеряться. Здесь есть 10 секунд до того момента, как потеряете сознание. За этих 10 секунд можно успеть все сделать. Руку - раз, и толкнули. Все...
Проте похвалитися міцними нервами і сталевими м'язами можуть не всі. Тож у більшості випадків ліпше не чинити опору бузувірові.
Тетяна Подольська, психолог:
- Можно попробовать каким-то образом успокоить, но некоим образом не прямыми словами. Человека очень злит, когда ему говорят: успокойся и не кричи. Нужно сказать - я не кричу, я вот отдаю вам все. Держите, пожалуйста, только не трогайте меня.
А найголовніше - пам'ятайте: ніякі цінності не варті вашого життя. Тож будьте пильними й бережіть себе.