Справа про корупцію у "Беркуті" набирає обертів
Триває розслідування справи про корупцію в сумському Беркуті. Нагадаю, більше половини бійців поскаржилися на командира, що систематично збирав із них гроші. Тепер міліціянти розповідають про нові погрози з боку свого керівника. По-своєму розрубати гордіїв вузол вирішили керівники обласної міліції: командира Беркута, кажуть, перевели на іншу роботу, і так само планують вчинити з бійцями, що скаржилися.
Тепер доводиться працювати вдвічі більше за норму та забути про вихідні - розповідають беркутівці. Та це не найгірше - командир, якого начебто усунули з посади, повернувся й лютує.
Співробітник спецпідрозділу "Беркут":
- Командир на данный момент не отстранен, он проводит давление на личный состав, он заставляет давать ложные показания в прокуратуре. И давит со всех сторон. Все, кто заявили, всех собираются либо перевести, либо уволить по статье. Сказали: без разницы, но вы здесь работать не будете.
Дієвість погроз командира підрозділу відчув на собі й працівник кадрової інспекції - тепер уже колишній. Саме він розслідував першу скаргу беркутівців. Роман опитував бійців, більше половини яких підтвердили, що здавали командирові гроші, а хто відмовлявся - отримував зменшену зарплатню. Згодом інспектор дізнався, що розмови в його кабінеті таємно записували. А потім почув і погрози від командира беркутівців.
Роман Токар, колишній інспектор управління кадрового забезпечення УМВСУ в Сумській області:
- Він пообіцяв надати на прослуховування ці записи керівництву, сказав, що відносно мене будуть вжиті жорсткі мери впливу за ці розмови, а в особливості того, що я відмовився покривати його злочинну діяльність.
Коли інспектор повідомив по погрози своє керівництво - його самого... усунули від розслідування. З командиром сумського спецпідрозділу зв'язалися журналісти "Свідка". Своє бачення конфлікту він викладати відмовився.
- Я никаких комментариев давать не буду. Я дам тогда, когда дело закроют, и все.
Натомість в обласному управлінні МВС запевняють - цей чоловік "Беркутом" більше не керує. Кажуть - йому запропонували посаду в міському відділку міліції, а поки він - на лікарняному.
Олександр Мальований, заступник керівника УМВС України в Сумській області:
- Малоштан, як командир, він уже переведений до другого підрозділу, ніякого він впливу на підрозділ не має.
Та все, кажуть, не через корупцію - а тому, що підлеглі командира завалили атестацію. З тієї ж причини доля керівника чекає на 70 відсотків особового складу.
Олександр Мальований, заступник керівника УМВС України в Сумській області:
- Тим співробітникам, які отримали незадовільні оцінки, вони будуть просто запропоновані й переведені до других підрозділів.
Співробітник спецпідрозділу "Беркут":
- Когда мы сказали, что хотим служить в этом подразделени, они сказали, вам не место, вы не годные, до этого были все годные и придатные, а сейчас все стали резко непридатные.
Разом із тим, останнього слова ще не сказала прокуратура. Там обіцяють об'єктивне розслідування, щоправда звинувачень досі нікому не висували.
Руслан Білоконь, прокурор Сумської області:
- Однозначно можна говорити про те, стверджувати зараз, що кошти отримувались, да, працівниками, керівним складом спецпідрозділу "Беркут". Це було системно, це було постійно, на протязі тривалого періоду часу. Тобто корупційна складова в діях працівників керівного складу є.