Бджолина терапія ніжинського пасічника
Ані грип, ані застуда вкупі з ревматизмом та іншими болячками вже давно не лякають 60-річного мешканця Ніжина. Уникати численних недуг чоловікові допомагає незвичайний метод - вряди-годи він спить у бджолиному вулику.
Кілька років тому пасічника Петра підстеріг підступний інфаркт. Як оклигав - вживав пігулки для зниження тиску. Аж доки у старому журналі не вичитав народної поради - звернутися по допомогу до бджіл.
Петро Балаш, пасічник:
- Я день находився под вуликом. Кусали пчолки і дихав, і менше пігулок приймав. Прийшла ідєя поставить потом якийсь домік. Сначала було на кілках, просто пльоночка. Коли ж у 8-му році цей домік був збудований, я получив лікувальний еффект. Я став менше вживати пігулки, тиск стабілізувався.
Свій міні-санаторій пасічник назвав бджолиною лазнею. Схема лікування проста - внизу "житло" для бджіл, закрите дерев'яними дошками з невеликими отворами. Вгорі - звичайне ліжко.
- Оце людина так лягає. Тут тільки простинь. Більш нема нічого. Із отворів вона получає тепло. А знизу пчоли. Он под низом отвори і пчолки работають. Тут прогрівається увесь стан позвонка людини. На два метри цього сооруженія і людина вся прогрівається. І робиться вібромассаж. Пчолки гудуть і масажірують.
Нині до пасічника Петра йде і старе, й мале. Його смугасті медики залюбки лікують ревматизм, гіпертонію та застуду.
- Треба туда лягати. А якщо ляжеш - хочеться спать. Можна ще там дихать.
Валентина, мешканка м. Ніжина:
- Якесь таке відчуття, вібрація легенька. Аромат - його ледве можна було спіймати - дуже приємний, і енергетика. Хоч це і пчоли, а енергія у них теж є.
А ще тут є екстремальне лікування. Зі слів пасічника, правильного бджолиного укусу не замінить жодне знеболювальне.
Петро Балаш, пасічник:
- Нада знать анатомію хребта. Дать одну пробну пчолочку від алергії, як людина сприймає яд. А потім начинать із двох. З двох і більше пчолок. До 10, потом назад. Це за один раз. Нада находить больові міста. Не тільки на позвонок, а де находиться заболеваніє. Можна ставить пчолки.
Методику пасічника Балаша "Свідок" обговорював із медичними фахівцями. Усі бджолині процедури тут радять проводити лише після індивідуальної консультації з лікарем. А до укусів комах ставлення скептичне. Навіть коли в людини немає алергії на укуси бджіл, її може спіткати інша неприємність - анафілактоїдні реакції.
Інна Бережна, алерголог:
- Это внезапное покраснение кожных покровов, нарушение дыхания, снижение артериального давления, в общем шоковая ситуация, которая может закончится летальным исходом. Чем больше насекомых укусит человека одновременно, тем больше в организм поступает этих активных веществ, тем больше шансов, что такая реакция возникнет.
Тож завжди лікуйтеся правильно й бережіть себе.