У столиці скандал навколо спорткомплексу "Авангард"
У Києві вже більше року триває реконструкція льодового стадіону спорткомлексу "Авангард". Він - головна тренувальна база для юних хокеїстів спортивної школи "Сокіл". З бюджету на будівельні роботи надали 35 мільонів гривень. Втім, замість нової льодової арени на Авангарді - занедбане будівництво.
Ось так льодовий стадіон Авангард виглядав у березні 2012-го. Керівники стадіону обіцяли - арену відкриють уже у травні. Згодом усе перенесли на вересень, але й тієї обіцянки не дотримали. Найбільше ця ситуація турбує батьків дітей, що тренувалися тут із 4-ьох років.
Марія, мама хокеїста:
- Изначально нам обещали, что за 3-6 месяцев примерно пройдет вся реконструкция полностью Авангарда, нам откроют, мы будем кататься здесь.
Нині 8-річні хлопчики зі спортивної школи "Сокола" на Авангарді тільки перевдягаються. Потім діти в повному екіпіруванні їдуть на замовленому батьками автобусі в інший кінець міста. І так щодня.
Марія, мама хокеїста:
- У нас, грубо говоря, забрали лед, детей оставили без катка, нас выселили в ужасные условия на Оболонь в палатку, лед, который находится под клеенкой. уже при +5 там невозможно находиться. Замерзают дети, они болеют чаще. а когда будет -10, это просто невозможно.
Та найбільше батьків лякає інше - їм сказали, що навіть після реконструкції дітей на Авангард можуть уже не пустити. За поясненнями ми звернулися до керівників спорткомплексу, але від коментарів вони відмовилися. Знімати арену теж не дозволили. В якому вона зараз стані - не знають навіть чиновники, хоча 35 мільйонів гривень на ремонт виділили з бюджету.
Володимир Вовк, керівник Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту Київської міськадміністрації:
- Спортивна школа Авангард є замовником, вона визначила на конкурсній основі свого генпідрядника і генпроектувальника, з ним разом освоїла, ще раз повторю, 27 млн бюджетних коштів, із них 12 на реконструкцію, 15 - на придбання, і ось це все було фактично майжне рік тому зупинено. І далі роботи фактично не проводяться.
Претензії до будівельників має Федерація профспілок, яка є власником спорткомплексу. Кажуть - підрядник навіть не підготував проекту й не отримав ліцензій.
Володимир Любарець, заступник голови Київської міської ради профспілок:
- Ми подали позов до суду у зв'язку з тим, що ВМ Україна не виконує взятих на себе зобов'язань, але на сьогоднішній день необхідна судово-технчна експертиза. Нажаль, судтехекспертиза не проводиться дуже швидко.
Усі чотири експертизи обіцяють завершити до кінця листопада. Та що далі - невідомо. Або стадіон добудовуватиме хтось інший, або землю під нього, взагалі, заберуть через нецільове використання. Батькам юних хокеїстів від таких перспектив хвилювання не меншає: їхні діти можуть втратити улюблену справу, а держава - видатних спортсменів і гроші, вже витрачені на міфічну реконструкцію.