Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 26 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У столиці сталося захоплення квартири

23 листопада 2012, 00:12
Дата ефіру/події: П’ятниця, 23 листопада 00:12

У Києві родину з п'ятирічною дитиною викинули на вулицю. Поки сім'я ненадовго ввечері покинула квартиру, в неї зашли невідомі, замінили замки і до оселі більше нікого не пустили. Правоохоронці ж, які прибули на місце, інформацію про ситуацію вислухали, а далі розвернулися й поїхали геть. Телеканал НТН нещодавно розповідав цю історію. Як нині живуть викинуті на вулицю люди? Чи робить щось міліція у цій справі?

Восьма година вечора, Солом'янський район Києва, вулиця Героїв Севастополя, 7-Б. Ця жінка разом із п'ятирічною дитиною повернулася з прогулянки додому, втім потрапити до своєї квартири вже не змогла. На дверях - нові замки, у квартирі - чужі люди.

Вікторія Попіль, постраждала:

- Меня не было дома, сломали дверь. поломали замок, там у меня находятся вещи, собака, и нас не пускают туда.

Цей чоловік заявляє: він - новий власник квартири. Каже - помешкання придбав, тож проблеми попередніх мешканців його не хвилюють.

- Что происходит?

- Товарищ участковый все разъяснит.

- Но вы ж сюда пришли по какому-то вопросу?

- Нет, я просто стою.

- А вы хозяин?

- Конечно.

За цю маленьку однокімнатку вже кілька років судяться двоє родичів: Петро Голік, діти якого жили в помешканні, та його сестра. Суди ще не закінчилися, натомість квартиру зухвало захопили незнайомці.

Петро Голик, мешканець м. Києва:

- Была дарственная, эту квартиру мне мама подарила, сестра подала через шесть лет после смерти мамы в суд, суд признал дарственную недействительной, сейчас идет суд.

На місці подій є працівники міліції - прийшли просто подивитися.

- Вот скажите как участковый, что мне делать?

- Как участковый я скажу - я не вселяю и не выселяю людей.

Вікторія Попіль разом із маленьким сином уже кілька тижнів живе в родичів. Її чоловік поневіряється по друзях. Родина навіть не може забрати з окупованої незнайомцями квартири свої речі й документи. Постраждалі звернулися до міліції та прокуратури Солом'янського району, але допомоги звідти не дочекалися.

Вікторія Попіль, постраждала:

- Вещи нам не возвращают, нас шантажируют, нам сказали - мы отдадим вам вещи, если ваша мама выпишется из квартиры, но так как мы отказались, вещи вы свои не увидите, то естьпока у нас нет ни свидельства о рождении ребенка - ничего. Обратились в прокуратуру, то ко мне чуть ли не с претензией, какое вы отношение вообще имеете к этой квартире.

- Назвіть, з ким ви говорили?

- Шулякова Віра Федоровна. Она ответила, значит, квартирой, жильем вашим я заниматься не собираюсь.

Міліціянти взагалі стали на бік загарбників. 

Ірина Біба, помічник керівника Солом'янського  РУ міліції м. Києва:

- Вони мали право зрізати замки і вставляти інші, ці люди, які вселилися в цю квартиру, вони надали договір куплі-продажи і акт на право власності квартири, тобто вони - власники квартири, а особи, які там проживають - вони - не власники.

Самоуправством незнайомців і бездіяльністю правоохоронців шоковані представники міської влади. Вже складено депутатський запит до міської прокуратури, аби там розібралися в ситуації та допомогли людям відстояти свої права.

Дмитро Андрієвський, депутат Київської міської Ради:

- Проти родини Попіль скоєно фактично злочин шляхом позбавлення, незаконного позбавлення їх житла, хотів би зазаначити, що згідно з новим КПК, який нещодавно набрав сили, ця родина може звернутися до правоохоронних органів і впродовж 24 годин прокурор має внести звернення до єдиного реєстру правопорушень і розпочати слідство, наскільки мені відомо, якраз ця складова, вона відсутня, тому я, як депутат київської ради, зробив відповідне звернення, воно вже направлено прокурору міста для відповідного реагування.

Про злочин говорять і юристи. Вони роз'яснюють: виселяти чи вселяти людей мають право лише відповідні служби й за судовим рішенням. І ніхто, якими б документами чи правилами він не керувався, не може самовільно захоплювати якесь майно. Правозахисника дивує, як правоохоронці можуть не знати елементарних норм закону.

Іван Боднарук, юрист:

- Самовільне проникнення в дане помешкання з боку громадян, які його заняли, є абсолютно протиправним і передбачає кримінальну відповідальність за статтею 356 кк - самоуправство. Закон передбачає виселення людей в присутності також і державної виконавчої служби, в присутності понятих, в присутності працівників міліції, органів опіки і піклування, оскільки є діти, тобто це не так, що захотів - зробив, захотів - не зробив, все має свій порядок, в законах чітко все прописано.

Тим часом виселена сім'я все ще сподівається на допомогу від правоохоронців. Бо хто, як не вони, мають захищати громадян.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.