Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 26 листопада 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

В чому причина протистояння громадян із ДАІ?

19 грудня 2012, 22:58
Дата ефіру/події: Середа, 19 грудня 22:58

Сваркою, істерикою й погрозами вітчизняні водії не обмежують себе у спілкуванні з ДАІвцями. Щочетвертий українець міліціянтам не йме віри. Це один із найнижчих показників серед розвинутих країн.

Фундаментальне відкриття. В Інституті Берклі підтвердили - водії дорогущих автівок частіше за інших порушують правила дорожнього руху.

У США розумник на Ферарі вирішив проігнорувати вимоги поліціянта. Наїхав йому на ногу. Втім, швидко зрозумів - помилився: коли його скрутили, вже не пручався. Це йому ще пощастило - міг і кулю отримати. У США, як і в багатьох країнах Європи, сперечатися з правоохоронцями - небезпечно. Більшості тамтешніх мешканців це навіть на думку не спаде.

Владислав, водій:

- Они знают, что если они откроют дверь и выйдут навстречу или что-то сделают не так, как должно быть, не так, как заложено в голове у правоохранителя, он может воспринимать как угрозу своей личной жизни.

Владислав тривалий час жив у Західній Європі. Знає, що коли зупиняє патруль, треба тримати обидві руки на кермі й не сіпатись. А ще знає - дарма не зупинять.

Владислав, водій:

- Некому останавливать, очень просто, ты едешь, можешь сотню километров приехать, ну там в принципе система абсолютно другая, там нет ГАИшников, которые просто стоят и замеряют скорость, как делают это у нас.

У нас, в Україні, міліціянти на дорозі є. Та й кермувальники поводяться геть по-іншому. Посперечатися з ДАІвцями - улюблена забавка для чималої кількості вітчизняних автомобілістів.

Сваритися водії починають іще на етапі показування документів. Нерідко робити це відмовляються. ДАІвці нагадують - від такого обов'язку кермувальників, як і всіх інших громадян, не звільняє жоден закон. Документи треба або передати правоохоронцеві, або просто показати. Незалежно від причини зупинки.

Юрій Христич, старший інспектор спецзагону ДАІ МВС України:

- Згідно законодавства є 12 причин для зупинки - порушення правил др, як зазвичай буває, відпрацювання, проведення профілактичних заходів, або авто знаходиться в орієнтуванні.

Деякі водії не згодні й вередують.

- В мене запитання до Вас? Ви ж зі мною попрощалися? В мене запитання - ви дебіл?

На сварку, запевняють міліціянти, намагаються не ображатися. Хоча в крайніх випадках можуть застосувати й спецзасоби - гумового кийка чи газового балончика. Та для зменшення кількості суперечливих ситуацій не завадило б детально прописати в законодавстві правила поведінки для водіїв під час зупинки. 

Юрій Христич, старший інспектор спецзагону ДАІ МВС України:

- Як ви кажете, що за кордоном мають право поставити на руки, ми так не можемо, нині міліціянти менш захищені, ніж громадяни.

Психологи кажуть - значною мірою неповагу викликає недовіра. 

Тетяна Подольська, психолог:

- У нас есть очень четко сформированное недоверие, вот его сейчас изменить очень сложно, чем сформировать изначально.

Ламати стале, кажуть, треба: міліціянтам варто поширювати у власних лавах чемність, а водіям слід бути поряднішими. За обопільне ж хамство має бути чітке та невідворотне покарання. Це головний рецепт культури спілкування від розвинутих країн.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.