На Луганщині мажор кинув димову шашку посеред дискотеки
Мажорна справа. На Луганщині передали до суду матеріали на 22-річного молодика, який посеред гучної дискотеки кинув димову шашку. Рятуючись від чаду, люди в паніці тікали, трощили вікна та двері. В тисняві тільки дивом ніхто тяжко не постраждав. Завдяки камерам спостереження бешкетника знайшли й затримали, щоправда невдовзі відпустили. Свідки тепер розповідають про погрози з боку сина заможних батьків.
Роман згадує ту ніч, як жахливий сон. Людей на дискотеці зібралося чимало. По півночі біля входу щось почало блищати, вибухати, приміщення оповив їдкий дим. Виявилося, кілька молодиків підпалили й кинули всередину якийсь піротехнічний виріб.
Роман Дорожкин, свідок:
- Была конечно паника. По началу никто ничего не понял, потому что на дискотеке бывает дым пускают. А потом, когда людям стало тяжело дышать, они начали выбивать двери, окна, начали прикрывать рты.
Валентина каже - вибухало просто під її ногами. Спочатку всі просто кричали, потім кинулися тікати. Дівчина розповідає - її дивом не затоптали.
Валентина, свідок:
- Все люди побросали, что у них было на столах. Начали выбегать, выбегали из этой двери, так как та была закрыта. Девочке стало плохо и мальчик выбил эту дверь.
Людмила так само боїться показувати своє обличчя. Каже - одразу впізнали бешкетника. Це 22-річний Олександр Лихвар. Коли в суді дівчата дали свідчення проти нього, почав погрожувати.
Людмила, свідок:
- Пришел, начал угрожать. Сказал, если я выиграю это дело, я отрежу тебе пальцы. Там все поразбрасывал, начал нецензурно выражаться.
Роман Дорожкин, свідок:
- Получается так, что если мальчики мажоры, у них есть деньги, то чувствуют себя безнаказанно.
Правоохоронці не на камеру підтверджують, що молодик тероризує місцеве населення. Люди його бояться, тож і не скаржаться до органів. Сам мажор від спілкування відмовився. У прокуратурі ж зазначили: державне обвинувачення на суді вимагатиме жорсткого покарання.
Євген Баклагов, прокурор Лутугинського району:
- Дії обвинувачуваного кваліфіковані за статтею 296 кримінального кодексу України, судом буде надана кваліфікація дій та вирішене питання щодо винуватості підсудного.
Якщо вину упривілейованого піротехніка доведуть, йому загрожуватиме п'ятирічне ув'язнення.
- Все люди побросали, что у них было на столах. Начали выбегать, выбегали из этой двери, так как та была закрыта. Девочке стало плохо и мальчик выбил эту дверь.
Дверь по технической безопасности должна быть открыта!
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У разі скасування вироку суду як неправосудного держава відшкодовує матеріальну і моральну шкоду, завдану безпідставним засудженням.
стаття 189 УК України " Вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в іхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання),-
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк." "
Ст. 189 називає чотири види погроз; 1) погроза насильством;
2) погроза обмеження прав, свобод або законних інтересів; 3) погроза знищенням чи пошкодженням майна; 4) погроза розголошенння відомостей, які потерпілий чи його близькі бажають зберегти в таємниці.
Погроза насильством, при вимаганні полягає у погрозі негайно
або в майбутньому застосувати насильство до потерпілого або близьких його родичів."
А что касается последнего оратора: не пишите за Александра, посмотрите первое сообщение, он же свои имя и фамилию написать правильно не может, а вы примерной орфографией себя выдаете...