У Сумах комунальники приховали гроші на ремонт аварійного будинку
Протікає дах, тріскається стіна, в підвалі репають каналізаційні труби, навколо просідають бетонні плити - звичайна й навіть не стара багатоповерхівка в Сумах перетворюється на порохову діжку для мешканців. Розгнівані люди не розуміють, на що комунальники витрачають отримувані гроші.
Валентина Іванова, мешканка м. Сум:
- Выходила я из дому, открываю я дверь, а отсюда искры. У нас уже было такое, был такой случай, у кого там часы електронные, в кого монитор, в кого холодильник, уже это у нас горело.
До таких феєрверків з електрощитка люди на останніх поверхах уже починають звикати. Мешканці 30-го будинку на вулиці Паризької Комуни кажуть - небезпечна ділянка є в кожній квартирі.
Надія Ващенко, мешканка м. Сум:
- Только приклею, дождик, опять у нас такий водопад, из коробки искрит оттудова, полностью весь ковер мокрый, на улицу сразу выкидаем, тече вода с него моментально. Все чорне отут сразу сделалось и не проходе.
У підвалі протікає каналізація. Її жодного разу не ремонтували. Іржаві крани, замотані ганчір'ям стики труб, калюжа, що не висихає роками.
Сергій Басанець, мешканець м. Сум:
- Сырость тягне в квартиры, чо жильцы жалуються, вонь страшная, блохи, это, чуть не на улицу выскакивают.
Торік люди помітили, що під'їзд почав просідати: у стіні утворилася тріщина, а навколо будинку повигинало бетонні плити. Мешканцям урвався терпець і вони запитали директора ЖЕКу, куди витрачають їхні кошти.
Світлана Фесенко, мешканка м. Сум:
- В расшифровке было указано: и вентиля у нас сделаны, и заглушки, и задвижки у нас сделаны, четыре раза покрыта крыша у нас, вот это было сказано в расшифровке, а на самом деле ничего не сделано. Сказал, что ничего не будет сделано по нашему подъезду. Естественно, мы начали возмущаться, нам было указано, что вызовут милицию, с нами будут разговаривать по-другому.
Майже два роки тому всі приватні ЖЕКи на території міста замінив один - комунальний - Сумижитло. Запитання розгніваних мешканців хочемо поставити директорові компанії. На інтерв'ю він запізнюється. Пояснює - затримали на допиті. Виявляється, претензії до підприємства є і у правоохоронців. Втім, чиновник запевняє - воно працює законно.
Валерій Зінченко, директор комунального підприємства Сумижитло:
- Для того, чтобы привести в порядок дом, необходимо на сегодняшний день 954 880 грн. По каждому дому у нас есть цифра - обоснованная, с проведеним обстеженням.
Зовсім інше ставлення до цифр помітили державні фінансисти, які перевіряли діяльність сумських комунальників. За результатами ревізії у прокуратурі розпочали кримінальне провадження.
Микола Коваленко, керівник Держаної фінансової інспекції в Сумській області:
- Перш за все, це завищені тарифи і ненадання послуг своєчасно на ту суму коштів, яку люди сплачують.
Владислав Христенко, прокурор прокуратури м. Сум:
- Мы установили, что гражданам не возвращаються значительные суммы денег. Например, за 2 прошедших года не возвращено 8,5 примерно миллионов гривен. Ряд работ по городу Сумы выполняет ряд предприятий, которые даже не зарегистрированы в Сумах, а имеют место регистрации в других областях. У нас тоже вопрос, а как выполнялись работы, тем более суммы выведенных денег этим предприятием составляют больше миллиона гривен.