Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 14 травня 2024
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Минуле та сьогодення Чорнобилю

26 квітня 2013, 21:26
Дата ефіру/події: П’ятниця, 26 квітня 21:26

Сьогодні Україна вшановує усіх, чию долю раз і назавжди змінила аварія на ЧАЕС. Чорнобиль - це тисячі загублених людських життів, сотні занапащених міст і сіл, забруднені ліси, поля і ріки. Жертв мирного атома могло бути в рази менше, якби люди вчасно отримали правду про небезпеку.

Ці люди відчули на собі смертельний подих мирного атома одними з найперших. Акурат після вибуху на ЧАЕС вони пильнували ладe на місцевій залізничній станції.

Олександр Дубенко, інспектор транспортної міліції на Південно-Західній залізниці (1986 р.):

- На станцію прибували грузи, снабженіє станціїї було дуже чудове. Були холодільники, тілівізори, діфіціт. Ще йшов поїзд - Москва -Хмельницкий, він прибував ранком тут. Десь о шостій, десь так. І дуже багато вийшло людей. Треба було пояснити. А як? Нам же забороняли казати, що тут радіація.

Ветерани кажуть: про смертельну небезпеку думати було ніколи. Що Батьківщина відрядила їх на загибель - дізналися вже за кілька днів.

Олександр Дубенко, інспектор транспортної міліції на Південно-Західній залізниці (1986 р.):

- Якісь потєряні були всі, не знали, що це, як це. Де воно, шо воно. Хто стояв, і тошноти були вже. Нічого ми не знали. Знали, шо був пожар.

Василь Коломійчук, керівник управління транспортної міліції на Південно-Західній залізниці (1986 р.):

- Це Юрій Іванович Юрчук, полковник міліції. Він був в перших рядах. Помер від онкології. А це - Володя Литвиненко. Тут він подполковник - начальник відділу по забезпеченню охорони грузів. Вони були першими із них, як вони розказували, і не береглися.

Олександр Наумов у ті дні теж був серед охоронців станції. Нині ж з його обличчям персонаж відомої на весь світ однойменної інтернет-гри. Ветеран упевнений - якраз через приховування інформації про реальну небезпеку так багато чорнобильських жертв. Саме тому простежує скупі новини із зони відчуження.

Олександр Наумов, керівник інтернет-проекту Чорнобильський слід:

- Как только обвалилась крыша - на сайте Чернобыльской АЭС я сразу получаю рассылку - произошла нештатная ситуация. Показатель того, что все нормально - французские рабочие вышли на работу. Количество туристов, фотографирующихся на фоне саркофага, растет, а туристов в грязное место не пускают - значит, все хорошо.

А ці відчайдухи дізнаватися чорнобильські новини вирішили самотужки. Троє молодиків та дівчина дві доби блукали зоною. Поки їх не затримали.

Костянтин, громадянин Росії:

- Мне интересны заброшенные места. Особенно такие масштабные, как дуга радиолокационной станции. К тому же она в чернобыльской зоне.

За порушення режиму на затриманих склали адміністративного протокола. Нелеґальних сталкерів у Чорнобилі - сотні. Офіційні екскурсії бо - не для них.

Олександр Наумов, керівник інтернет-проекту Чорнобильський слід:

- Хорошо, что проводят экскурсии. Плохо, что проводят экскурсии люди, которые не знают об истории этого края и о том, что произошло, ничего. Пятнадцать минут поводили по Припяти и уехали, но вы не рассказываете о том, что 600 тысяч участвовало в ликвидации.

Нині ж серед головних чорнобильських новин - будівництво на території станції підприємства. Саме сюди повезуть спрацьоване ядерне паливо з усієї України.

Володимир Холоша, голова Державного агентства України з управління зоною відчуження:

- Об'єкт повинен приймати відходи від ЧАС - тверді радіоактивні відходи. Від заводу по переробці м'яких радіоактивних відходів і заводу по переробці твердих. Блок три, як ми його назвали. Він вже введений в експлуатацію і готовий до прийому відходів. Тобто частина комплексу вже готова до праці.

Чиновники заспокоюють - завод буде радіаційно безпечний. Коли закінчать будувати укриття - ласкаво просимо до Чорнобильської зони! Згідно з новою комплексною програмою до тридцятикілометрової зони почнуть заселяти людей.

Олександр Наумов, керівник інтернет-проекту Чорнобильський слід:

- Да, там есть огромные площади уже довольно чистые или совсем чистые. Но у нас не хватает денег отремонтировать даже дороги. Так на какие деньги будут создавать там инфраструктуру. Прошло 27 лет, там не жили люди, там разруха, это нужно начинать с нуля. Все равно, что осваивать целину.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.