На Житомирщині браконьєри напали на рибінспекторів з сокирами
Черепно-мізкова травма, розрубані ніс і рука, забиття й синці. З такими травмами житомирський рибінспектор потрапив до лікарні після спілкування з браконьєрами. Конфлікт виник під час оформлення протоколів на сімох порушників. Вони з сокирами, саперними лопатами й веслами напали на чотирьох патрульних.
Побили рибінспекторів у селі Голуб'ятині Попільнянського району. Перевіряльникам зателефонували й повідомили, що на річці Роставиці невідомі ставлять багато неводів. Несподіваний візит патруля неабияк наполохав браконьєрів. І під час оформлення правопорушення вони накинулися на охоронців. Найбільше дісталося Юрію Мартинюку. Зі слів постраждалого, четверо чоловіків з веслами й лопатами повалили його на землю і почали несамовито гамселити.
Юрій Мартинюк, постраждалий:
- Нас було четверо, їх семеро, но двоє з наших, один переписував номери, а другий в стороні був. Четверо напали на мене. Один з топором, другий з лопатою, веслом. Ударили саперною лопаткою по руці, потім по голові.
Врятували інспектора колеги: вони зуміли його відтягти. Рибоохоронець потрапив до лікарні.
Костянтин Галушко, лікар-травматолог 1-ї міської лікарні м. Житомира:
- Хворий поступив з діагнозом закрита черепно-мозкова травма, струс мозку, забій грудної клітини, забій ліктьового суглобу. Тобто у хворого множинні травми тіла. В даний момент стан хворого задовільний.
Постраждалий каже: якби не фізична підготовка й не допомогли колеги, його могли вбити. Не зарадила навіть травматична зброя.
Юрій Мартинюк, постраждалий:
- Вистрілив в одного з нападаючих. Їх це не спинило. Загнали навіть у воду, зірвали форму, а потім приїхала міліція і їх затримали. Вони були п'яні. Я не знаю, але кажуть, що це бивший працівник міліції був.
Такого з рибоохоронцями на Житомирщині ще не було. Тож підозрюваних обов'язково покарають.
Олександр Гонтар, заступник керівника Житомиррибоохорони:
- До нас часто надходить інформація, люди дзвонять, кажуть, що браконьєри ставлять сітки. Но таких випадків не траплялося, щоб чинили люди такий збройний опір. Фактично йшли вбивати. Тому що той, хто йде з лопатою і б'є по голові, він хоче вбити людину. Така злость незрозуміла.
У міліції за фактом нападу розпочали кримінальне провадження.
Ольга Номерчук, речник УМВС України в Житомирській області:
- Призначено низку експертиз в рамках кримінального провадження, з'ясовуються всі причини, що призвели до скоєння кримінального правопорушення, встановлено декілька осіб. Причетність кожного до даного правопорушення перевіряється.
Якщо вину браконьєрів доведуть - їм загрожує до чотирьох років позбавлення волі.