Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 28 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У Рівному пірнальники травмували хребти

7 серпня 2013, 00:23
Дата ефіру/події: Середа, 7 серпня 00:23

Пірнули й стали каліками! На Рівненщині троє чоловіків, котрим закортіло гострих відчуттів, скрутили собі в'язи. Вони потрапили в однакові халепи: шубовснули в незнайому водойму, а поверхні дісталися тільки завдяки друзям, що були поруч. Обидва горе-пірнальника навряд чи знову зможуть ходити.

Відпочинок, гарна природа та дружнє товариство - ось що мав запам'ятати Володимир того дня. Та чоловік шугонув у річку й отямився вже в лікарні.

Володимир, постраждалий:

- Перший раз пірнув - було нормально, а другий раз десь не допригнув, чи що. Пірнув, зразу руки, ноги відняло. Добре, що були друзі, достали мене.

Так було і з 26-річним Ігорем.

Вікторія Ніколайчик, дружина постраждалого:

- З колегами пішли відпочити після роботи, зайшов у воду, там по пояс приміром було, і він з місця пригнув в воду, рішив нирнуть. Там оказалось по коліна. Пригав якби на глибину, а там мілкота. Ну і пригав головою вперед - зламав шию. Стан зараз стабільний, але на майбутнє ходити він не зможе.

Лікарі б'ють на сполох: пацієнтів з так званими травмами пірнальників побільшало.

Микола Тимощук, завідувач нейрохірургії Рівненської міської лікарні: 

- Враховуючи ті можливості хірургії, які зараз є, така травма шийного відділу хребта не виліковується повністю, тому що в момент отримання травми страждає спинний мозок, який відновити повністю практично неможливо. При такій травмі практично 80% пацієнтів, які виживають після такої травми, залишаються глибокими інвалідами.

Пірнати можна лише в басейнах, кажуть рятувальники. На природних водоймах ліпше пам'ятати давнє прислів'я: не знаєш броду, не лізь у воду.

Анатолій Якимчук, керівник аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах у Рівненській області:

- Пірнати можна в басейнах, де спеціально є приспособлені вишки, глибина метрів 5, не менше, в нас немає таких. Остальні всі стихійні місця, купаються, пірнають і, на жаль, такі випадки, а на пляжах немає - забороняється пірнати, тому що глибина всього 1,7 метра.

Дороге лікування та реабілітація - ось чим може закінчитися ефектне стрибання у воду. Тож травмовані, яким поталанило вижити, але втратили шанси на повноцінне життям, вже зробили висновки.

Володимир, постраждалий:

- Голова для того, щоб думати, а не пірнати.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.