У вересні кияни зможуть обрати собі лікаря
Обрати собі лікаря. Новий медичний експеримент стартував у Києві ще 2012-го. Цьогоріч - другий етап. Тож упродовж вересня кожен охочий зможе прийти до поліклініки і вирішити, хто його медик.
Світлана Анатоліївна працює сімейним лікарем з початку 2013. Для цього пройшла перекваліфікацію, бо раніше 15 років була терапевтом.
Світлана Анатоліївна, сімейний лікар:
- Училась я полгода, переучивалась, но сама учеба идет во время работы, мы все время контактируем с педиатрами, с узкими специалистами, у нас все время идет работа с нашими коллегами.
За 8 місяців пацієнтів у неї назбиралося аж дві тисячі шістсот. Що їх більше, тим більша зарплатня, каже лікарка. Тож, хоч роботи й додалося, не скаржиться.
Світлана Анатоліївна, сімейний лікар:
- Семейний врач получает где-то 4-5, у меня получается чуть больше, потому что большой объем работы.
Та ліміт на кількість пацієнтів в одного лікаря таки запровадили. Їх має бути не менше півтори тисячі і не більше трьох. Головна ідея експерименту в тому, що мешканці зможуть обирати лікарів з будь-якого району. Їм вже не нав'язують дільничного медика.
Віталій Мохорєв, директор Департаменту охорони здоров'я Київської міськдержадміністрації:
- Якщо раніше існував один єдиний принцип - це дільничний принцип, тобто кожен пацієнт був закріплений в залежності від того, де він проживає, за місцем реєстрації до певного лікаря, і змінити він його не мав ніякого права. У пацієнтів зявляєьбся абсолютно нова можливість змінити свого первинного лікаря, або дільничного лікаря.
З такою свободою дій зіткнулися вже чимало киян. Втім, якщо хто помилився, змінити знову лікаря зможе лише через рік.
- Не влаштовує мене вообще, шо не подобається - ходиш, ходиш і без толку, вони заставляють нас підписувать бумажки, щоб до них ходить.
- Ми не выбирали лікаря. С роддома нам дали виписку, и на следующий день к нам пришел врач и сказали, что это будет наш врач и все.
Тим часом, медики кажуть: можливо, якісь вади в реформі є, проте й переваг у сімейного лікаря чимало.
Леся Герцишин, керівник управління охорони здоров'я Дарницького району м. Києва:
- Вже практикою доказано, що найбільш ефективно формує маршрут пацієнта - це лікар сімейної практики, лікар, який знає сім’ю, пацієнта, спадковість , професійні фактори, і зможе вчасно запідозрити захворювання.
Якщо ж ви ще не маєте сімейного лікаря, або хочете змінити свого, зробити це можна з першого по тридцяте вересня.
Марина Борисполець, кореспондентка:
- В кожній поліклініці чи амбулаторії буде ось такий стенд с фотокартками лікарів та короткою-інформацією про кожного. Вам же потрібно буде лише прийти з паспортом, обрати бажаного, та заповнити анкету.