Менінгіт атакує українців
Бережіть мозок! На цей рік припадає пік захворюваності на менінгіт. Лише за останній місяць на Львівщині заслабло більше сотні людей. Лікарі застерігають: ця недуга - одна з найнебезпечніших та найпідступніших. Тож, потрібно знати як діяти, щоб не стати її жертвою.
П'ятирічний Іванко захворів раптово. Почала боліти голова.
Іванко Семко, хворий:
- Мені дуже боліла голова, і я сказав бабусі йти додому. Я помив руки і навіть не встиг помитися в ванні, я ліг.
Згодом - почав блювати, взялася гарячка. Бабуся викликала швидку.
Надія Семко, бабуся хворого хлопчика:
- Він такий був дуже млявий. І весь час так як би хотів спати, і час від часу ще щось там пробував, в нього були такі спроби блювати.
В інфекційній лікарні дитині поставили діагноз - серозний менінгіт. З цією недугою лише за останній місяць ушпиталили два десятки малюків. Стільки ж дорослих. Це - в кілька разів більше, ніж торік. Пік захворюваності припав на період, коли було найспекотніше, розповідає лікар.
Ігор Гайдук, завідувач дитячого відділу Львівської інфекційної лікарні:
- Тут може бути пов'язано через фактори передачі, яким є вода. Вода, харчові продукти. От тоді віруси легко розмножуються. Крім того, спека є дуже великим послаблюючим чинником. Тривала сонячна інсоляція ослаблює.
Розпочинається менінгіт із головного болю, високої температури та блювання. Відрізнити цю хворобу від інших можна в такий спосіб.
Ігор Гайдук, завідувач дитячого відділу Львівської інфекційної лікарні:
- Треба пробувати нагнути голову. Зігнути голову. І якщо людина може, кожна здорова людина, от ви теж зараз згинаєте і бородою доторкаєтеся до грудної клітки. То тут ймовірно що менінгіту нема. Найгірше коли тяжко зігнути, коли болить спина.
У цьому випадку лікар радить негайно звернутися до медзакладу. А найліпший метод уникнути занедужання - зробити щеплення проти менінгіту.