Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 24 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Чи дозволяти в Україні зброю?

13 вересня 2013, 00:51
Дата ефіру/події: П’ятниця, 13 вересня 00:51

До школи з пістолетом. Отаку новацію запровадили вчителям й іншому персоналові навчальних закладів у штаті Аризоні. Це не для освіти, а для власної безпеки. На таке влада зважилася після стрілянини у школі в Коннектикуті, коли загинуло 27 людей. Питання озброєння порушили і в Україні. Асоціація власників зброї ініціює громадське обговорення відповідного закону.

На ваших екранах наслідки стрілянини у школі Санді Хук, що у штаті Коннектикуті. 27 загиблих. З них два десятки - шести-семирічні дітки. Мертвий і призвідник трагедії - двадцятирічний Адам Ланза, він наклав на себе руки. Хлопець спочатку вбив свою матір, яка викладала в цьому навчальному закладі, а потім приїхав у школу й узявся гатити з двох пістолетів.

Друга поправка до конституції гарантує всім американцям право на зберігання й носіння зброї. Утім, після цієї трагедії в Санді Хук влада міркує про обмеження володіння вогнепалами. В Україні навпаки - заговорили про озброєння населення.

Сергій Шабовта, президент Української федерації професіоналів безпеки:

- Кожна людина має захищати себе в будь-який спосіб, якщо це не заборонено або передбачено діючим законом, нам це право дано на папері, в Конституції, а закону, який нам надав би це право, його фактично немає.

Зброярі ініціюють відповідний закон. Він тільки на стадії публічного обговорення. Запевняють - у ньому є велика потреба. Приміром, охоронних структур. Президент Української федерації професіоналів безпеки наводить сумний приклад - розстріл у торговельному центрі Караван. Коли четверо хлопців голіруч протистояли одному, але з пістолетом - Ярославу Мазурку. Трагедії вже майже рік, але сек'юриті центрів і досі неозброєні - обурюється експерт.

Сергій Шабовта, президент Української федерації професіоналів безпеки:

- Коли ти розумієш, що ці люди кожен день ризикують, але вони мусять полагатись на якійсь свій глузд або його відсутність, тому що практично з голими руками йдуть на затримання таких людей.

Водночас - підрахували фахівці - в Україні нелегальної зброї в півтора рази більше, ніж офіційно зареєстрованої: три з половиною мільйони проти двох. Не з останніх аргументів - і досвід сусідніх держав.

Георгій Учайкин, голова Асоціації власників зброї: 

- В Естонії, Литві, Латвії, Молдові і навіть Придністров'ї існуть закони про зброю, які дозволяють володіти короткоствольною нарізною зброєю.

Для унеможливлення тотального хаотичного озброєння українців пропонують систему тестувань. Знову таки - схожу на європейську.

Сергій Львович, президент Всеукраїнської федерації прикладних стрелкових видів спорту:

- В Европе существует персональная ответственность не только медсправки, но и справки по подготовке, и здесь не только формально - человек пришел и написал какой-то тест, он должен сдавать зачеты, если он хочет получить разрешение не только на владение, но и ношение, которого так боятся, он должен постоянно перепроходить подобные курсы.

Утім, українці, що їх опитав Свідок, запевняють - до легалізації зброї не готові. 

- Я думаю, нет.

- Чому?

- Ну как чому, українці все таки - выпьють, ну ви знаєте.

- Нельзя доверять еще, не дошло еще до такого уровня гражданское сознание.

Потерпають, щоб не почалося масове свавілля, як ось таке.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.