Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 24 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

В Італії піднімають "Коста Конкордію"

17 вересня 2013, 12:49
Дата ефіру/події: Вівторок, 17 вересня 12:49

Сьогодні мають закінчити безпрецедентну операцію з підіймання лайнера Costa Concordiа, який потонув у січні 2012-го поблизу італійського острова Джильйо в Середземному морі. Тоді в морській катастрофі загинуло 32-оє пасажирів. Напередодні команда з п'ятисот фахівців почала "випрямляти" судно.

"Коста Конкордія" сіла на мілину за кілька метрі від узбережжя в січні 2012 року. Кадри трагедії були тоді в центрі уваги продовж кількох тижнів усіх світових мас-медіа. Нині біля перекинутого на бік велетенського лайнера завважки 114 тисяч тон і завдовжки три футбольні поля знову безліч телекамер, які фільмують роботи з підіймання. Готувалися до переміщення судна у вертикальне становище понад рік і ось вирішили - далі зволікати не можна.

Серджіо Джірото, інженер операції з піднімання Коста Конкордії:

- Затягувати надалі неможливо. Лайнера або треба піднімати зараз, або він так і залишиться лежати у воді. Корпус поступово роз'їдає корозія, і судно навряд чи переживе третю зиму на боці. Якщо ж почне розвалюватися - це завдасть значної шкоди навколишньому середовищу.

Тирренське море штормить - через це старт операції довелося відкласти на 2 години. За перший день інженерам вдалося зняти лайнера з рифів, на яких він пролежав 20 місяців. Тепер корпус переміщають на спеціально споруджену на морскому дні платформу з бетону і сталі. Для цього використовують 50 велетенських линв і лебідок, адже судно вдвічі важче за "Титаніка".

Франко Габріеллі, міністр цивільного захисту Італії:

- За найближчі кілька годин ми матимемо чітке уявлення, наскільки вдало лайнера піднято з дна. Дистанційно керовані прилади неперервно моніторять усі роботи під водою і передають зображення. Якщо все піде за планом, можна буде дослідити корпус Коста Конкордії і вирішити - ліквідувати течу й поновити плавучість або ж відбуксувати судно в док для демонтування.

Інженери намагатимуться поставити лайнера на кіль за допомоги сталевих крокв і гігантських металевих кесонів з водою. Якщо це вдасться - додаткові ємності прикріплять до іншого борту і наповнять їх повітрям. Тоді Коста Конкордію можна буде доправити на утилізацію. Екологи побоюються, що в разі невдачі в море потраплять токсичні речовини. Щоб запобігти екологічній катастрофі - периметр робіт оточили наплавними сітками, які не пропускають забрудненої воду, і встановили спеціальні помпи. А місцеві мешканці уважно стежать за операцією й моляться за її успішність. Адже економіка острова Джильйо цілковито залежить від туризму, а лайнер, що лежить у морі, відлякує гостей.      

Роберто Галлі, керівник муніципальної поліції:

- Я переконаний - операція буде вдалою, адже виконана така підготовча робота. Інженери зможуть прибрати це судно.

Джузеппе Деполіті, мешканець Джильйо:

- Я на 95 відсотків певен, що буде успіх. І лише на 5 - що ні.

Джанкарло Фарні, рятувальник:

- Я був одним з перших рятувальників, хто прибув на місце аварії і на власні очі бачив цю трагедію. Тепер дуже хочу бачити, як лайнера приберуть.

Затрати на операцію з піднімання Коста Конкордії вже сягнули восьмисот мільйонів доларів, і до завершення  робіт можуть відчутно зрости. Компенсувати їх буде нікому - Феміда покарала п'ятьох призвідників аварії 2-річними ув'язненнями. І вже невдовзі всіх звільнять. А суд над головним звинуваченим у загибелі 32 людей - капітаном Коста Конкордії Франческо Скеттіно, що покинув лайнера, який тонув, раніше за пасажирів - укотре відкладено.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.