Нагадати пароль | Реєстрація
П’ятниця, 23 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У Таїланді з'явилися ферми на дахах готелів

25 вересня 2013, 12:50
Дата ефіру/події: Середа, 25 вересня 12:50

Вирощувати городину на дахах готелів узялися фермери Таїланду. А культивування розпочали зі спіруліни. Щойно ці водорості дозрівають - їх доправляють у ресторани та спа-салони, розташовані в тих таки будинках.

Покрівля одного з найбільших готелів Бангкока. Саме на ньому облаштували таке собі фермерське господарство з вирощування водоростей. Продукують спіруліну в 42-х бочках - міні-біореакторах. В них вона дозріває, потім її промивають, висушують у спеціальних машинах і розфасовують у 100-грамові ємності. За місяць продукують до кілограма спіруліни.

Мануель Реймондін, менеджер готелю:

- Ця рослина просто магічна. Попит на продукти з домішками спіруліни, на страви з неї - величезний. Смак майже не змінюється. А користь - неабияка.

Спіруліна насичує організм, передусім, білками, адже на 70-т відсотків складається з них. Окрім того, містить чимало мікроелементів, завдяки яким лікарі застосовують водорості для боротьби з хворобами ендокринної системи, гінекологічними, цукровим діабетом та навіть онконедугами. Щоб у бочках ріс цілющий харч, зі слів експертів, досить наситити ємності мікроорганізмами, які регулюють рівень ph та продукують вуглець для швидшого розмноження клітин. Кухарі в ресторанах готелю, де випробовують поживні домішки, кажуть - додають спіруліну і до солодких, і до солоних страв.

- Зовні схоже на мус або якийсь смузі із зеленими домішками. Ані запаху, ані смаку вона не має, але страви з нею інакші.

- Я полюбляю різноманітні смаколики. Ефект же від вживання спіруліни - неповторний.

А вона ж, як то кажуть, корисна і для душі, й для тіла. Косметологи, які працюють у готелі, охоче застосовують її під час процедур. І відгуки клієнтів - лише схвальні.

Дурані Сангчароен, косметолог:

- Шкіра миттєво поглинає поживні молекули. Здебільшого, спіруліна може зарадити людям із проблемним епідермісом, вуграми, шрамами. Ефект - неймовірний.

До того ж, таке горішнє виробництво без відходів і довкіллю не шкодить.

Дерек Бліц, технолог:

- Рештки очищеної сировини ми переробляємо на харчі для тварин. Тому відходів - жодних. Тож, гадаю, ідею такого вирощування треба популяризувати.

Фахівці кажуть - у такий спосіб вдається не лише корисні водорості продукувати, а й раціонально використовувати простір на дахах багатоповерхівок мегаполісів. Освітлення й інші потрібні для вирощування цілющої сировини чинники - є. До початку прийдешнього року, за прогнозами біотехнологів, на покрівлях хмарочосів Бангкока буде щонайменше тисяча спірулінових ферм.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.