Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 21 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Відеоігри для розвитку мізку

8 жовтня 2013, 16:45
Дата ефіру/події: Вівторок, 8 жовтня 16:45

Американські науковці створили відеоігри для пенсіонерів. Вони запевняють: спеціальні забавки не лише для розваг, а щоб поліпшувати пам'ять і гостроту розуму в людей похилого віку. Кілька тижнів при комп'ютері неабияк змінили самопочуття учасників експерименту.

65-річна Енн Ліндсі хоч і не надто полюбляє комп'ютери й загалом сучасні технології, таки зважилася на відчайдушний крок - і з джойстиком у руках почала тренування.

Енн Ліндсі, учасниця експерименту:

- Мій онук колись вчив мене комп'ютерної грамоти, але бути з пристроєм "на ти" я так і не спромоглася.

Окрім Енн, науковці каліфорнійського університету в місті Сан-Франциско залучили до дослідів півтори сотні волонтерів віком від 20 до 85 років, щоб перевірити, як їхні мізки реагуватимуть на нову цифрову забавку.

Енн Ліндсі, учасниця експерименту:

- Я пишалася собою, коли після цієї гри почала ліпше запам'ятовувати якісь деталі. Немов відродила певні функції в голові, зробила їх чіпкішими та чутливішими.

Зветься гра NeuroRacer. Мовою науки, вона дає змогу піддослідним завдяки вправам реанімувати когнітивні функції мізку та взаємодію між його частинами - пояснюють розробники.

Адам Газзалев, професор Каліфорнійського університету, куратор дослідження:

- Ми ще тестуємо винахід, але вже певні - він стимулює передню частину сірої речовини, активізує процеси в корі й командних центрах, які відповідають за ухвалення  рішень, пильнування тощо.

Все, що потрібно - це  вправно кермувати віртуальним автом на екрані й натискати на клавіші, які вискакують під час гри. Автори проекту кажуть: їхні піддослідні - немов таксисти, які мусять тримати в голові певні маршрути руху. Власне, у водіїв науковці й запозичили ідею.

Адам Газзалев, професор Каліфорнійського університету, куратор дослідження:

- Ми робили всім учасникам електроенцефалограму до дослідів, під час них і після. Як виявилося, тонус мізків у людей поліпшився.

До того ж за півроку, коли знову посадили пацієнтів грати, результат був сталий. Тобто вони закріпили знання і з часом не втратили здобутих навичок.

Енн Ліндсі, учасниця експерименту:

- Звісно, для нас це тільки початок, але дієвий. Щоб не забували, скажімо, покласти продукти в холодильник, вимкнути праску, вчасно вжити ліки тощо. Я впевнена: ми ще хизуватимемося геймерською майстерністю перед молоддю.

Забавку, завдяки якій група піддослідних буквально помолоділа, вдосконалюватимуть і далі. Адже активізувати мозок і натренувати його - так само просто, як натискати клавіші на екрані комп'ютера - запевняють учасники програми.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.