Постраждалі від вибуху в Луганську досі на вулиці
15 жовтня не повернуться до своїх квартир перші постраждалі від вибуху на вулиці Шевченка в Луганську. Хоча це обіцяли чиновники. Все тому, що надані Кабміном 17 із половиною мільйонів гривень до постраждалих не дійшли. Тож перші холоди люди зустрічатимуть хто де.
Євген Соломін, кореспондент:
- Тут, в епіцентрі вибуху на шостому поверсі, практично не лишилося стін. Їх повиносило вибуховою хвилею. Ті ж, які лишилися, знаходяться в аварійному стані. Там же, де у людей знаходяться зали - суцільна яма в три поверхи.
Марина Меркулова раніше жила під квартирою, де рвонуло. Каже: того дня оселя здригнулася і все застлав густий пил. За мить помешкання провалилося на поверх нижче. Жінка, її батько, чоловік і дитина опинилися під завалами. Найстарший загинув під плитами. Донечка потрапила до реанімації. Подружжя - у травматології. І ось вони після тривалого лікування повернулися.
Марина Меркулова, постраждала:
- А вон зеленая плиточка. Это все, что осталось от нашей квартиры. Вот куда нам заходить. Нам некуда заходить. Вот мы приходим, постоим и все.
Тетяна Махортова так само не може потрапити до власного помешкання. Де був коридор і зал, нині вирва на три поверхи.
Тетяна Махортова, постраждала:
- Наша квартира - это сплошная дыра. Просили робочих, у нас что-то сохранилось. Висели шкафчики кухонные с сервизом, и мы попросили, снимите и верните - все разгрохали.
Після вибуху з аварійного під'їзду виселили 200 мешканців з 72-х квартир. Половині з них місцеві чиновники пообіцяли повернути в житла вже 15 жовтня. Проте жодне з них не готове.
Валерій Лієнко, постраждалий:
- Нулевая организация работ. Облицовка полетела, стенки трещины пошли. Да это уже сейчас. Ну представьте, молотами выбивать чугунную трубу.
Місцеві чиновники лише розводять руками. Гроші, які обіцяли, до постраждалих не дійшли.
Маноліс Пілавов, перший заступник Луганського міського голови:
- 17,6 млн грн. Азаров подписал, но денег нет. Они пока не поступили. На 3 млн работ выполнено, но денег пока нет.
На місці ж ще працюють експерти і криміналісти. Слідчі опитали більше 200 свідків і провели з півсотню експертиз. Попередня версія - вибух побутового газу - поки що основна.
Сергій Чиж, керівник відділу прокуратури Луганської області:
- Те обладнання, яке було встановлено в квартирах - щось спрацювало не так. Це і стало детонатором вибуху. Т.б. або непроизвольная витичка газу, або якесь замикання в електпропровідці.
Незважаючи на все, перші 29 родин обіцяють повернути до домівок найближчими тижнями. Решту у квартири не пускатимуть, певно, аж до нового року. Проте постраждалі не вірять, що свято вони зустрінуть у власних квартирах. Кажуть: з такими темпами відновлювальних робіт, які нині, це нереально.