Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 20 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

В Індії працюють цілі фабрики сурогатного материнства

24 жовтня 2013, 18:34
Дата ефіру/події: Четвер, 24 жовтня 18:34

У світі зростає попит на послуги сурогатних матерів. У такий спосіб батьками стали чимало зірок шоу-бізнесу. Не втрачають цього шансу і прості європейці. Вони прямують до країни-лідерки з чужого виношування - в Індію. А там вже міркують, як захиститися від махінацій у популярній галузі. Зокрема, геїв не обслуговують.

- Така моя робота. Я сама погодилася на це, й тішуся, що люди тепер матимуть сина.

26-річна жінка, яка воліє не називати свого імені, одна з сотень індійок, котрі легально працюють сурогатними матерями. По народженні дітей кожна отримує до 8 тисяч доларів. Це в 200 разів перевищує місячну платню пересічного тутешнього громадянина. Суми вистачає, щоб звести будинок, придбати авто або віддати власних малих вчитися до приватної школи. Гроші - основний чинник для неньок-донорок. Щоправда, вагітніти кожній із них за життя дозволяють не більше 5-ти разів.

Раяна Кумарі, громадська активістка, директор центру соціальних досліджень:

- На таке "використання тіла" зважуються, переважно, незаможні жінки. Інколи майбутні породіллі не знають законодавства, підписують контракти, і неграмотних ошукують. Тому влада прагне врегулювати норми, щоб захистити права цих мам.

Чимало держав, головно, європейських: Франція, Німеччина, Австрія, Швеція та кілька американських штатів - забороняють народжувати малюків у такий спосіб. І батьки саме з тих місць, де на екстракорпоральне запліднення - табу, їдуть в Індію. Там уперше виносила дитину сурогатна мати ще 2002-го року. Тепер клінік з цими послугами у країні щонайменше три тисячі. Ціни, зі слів чужоземців, вп'ятеро менші, ніж в Європі. Тому й попит шалений.

Кристин, громадянка Канади:

- Для когось це бізнес, а для таких жінок, як я, чи не єдиний шанс!

Думки експертів в усьому світі з приводу "шансу", коли жінка виношує чужу дитину й потім не має прав на малюка, різняться. Хтось вважає, що носійок експлуатують. Бездітні ж європейські пари, яким не поталанило мати власних дітей, бояться й гадати, що буде, коли раптом в Індії заборонять процедуру.

Рекха Пател, громадянка Великої Британії:

- Є чимало перешкод, що їх ми мусили подолати. Зрештою приїхали сюди і стали батьками. Законодавчі зміни, з одного боку, можливо, полегшать життя тутешнім жінкам. З іншого - перекриють кисень таким родинам, як наша.

Наяну Патель позаочі називають піонеркою комерційного сурогатного материнства в Індії. Клініка, яку очолює жінка, одна з найбільших в регіоні. За останні 5 років тут народилися з півтисячі крихіток, котрі мешкають нині у 30-ти різних країнах світу. І закиди щодо антигуманності процедур власниця закладу відкидає. Не боїться й занепаду галузі. Каже, жодні законодавчі санкції не здатні здолати жагу батьків-чужоземців до формування сімей - нехай навіть для когось у незвичний спосіб.

Наяна Патель, очільниця репродуктивної клініки:

- Ми не робимо нічого аморального. Жінка допомагає іншій жінці стати матір'ю. А ще - власній родині жити ліпше. Такі реалії сучасної Індії і світу.

Лікарі кажуть:  їхні пацієнтки, до того ж, не просто виношують немовлят. Вони мешкають у комфортних шпиталях. Чимало за час вагітності навчається плести, вишивати тощо. Якщо народжують двійню - отримують додаткову платню.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.