У столиці крадуть дитячі візочки
У столиці почастішали викрадення дитячих візочків. Злодії, насамперед наркомани й безхатченки, полюють на транспорт для малюків поблизу поліклінік і під'їздів багатоповерхівок. Знайти клієнта на таку річ - не клопіт. Адже нові візочки недешеві.
Людмила завжди залишає візочка біля під'їзду. Та одного дня вийшла на прогулянку зі своїм малюком, а транспорта на звичному місці не було.
Людмила, мешканка м. Києва:
- Мы оставляли на первом этаже. Вот ребята говорят: вашу коляску катали на районе.
Місцеві хлопці швидко знайшли крадія й повернули візочка сім'ї. Позаяк такі випадки привласнення непоодинокі - молоді матусі побоюються залишати без нагляду дитячий транспорт.
Юлія, мешканка м. Києва:
- Честно говоря, опасаюсь. Я обычно поднимаю на тот первый этаж и мне тогда как-то спокойней, возле подъезда не оставляю. На втором этаже, поэтому мне удобно поднять ее.
Ніна, мешканка м. Києва:
- Та ви шо! Щас нельзя нічого оставлять, даже під магазином я ніколи не оставляла колясочки, у поліклініку тільки заношу, а так нє, ніколи. Боюся.
Утім, крадуть візочки не завжди, щоб продати. Деякі злодюжки беруть їх, аби побавитися. Таку малу клептоманку упіймали на Рівненщині. 12-річна дівчинка поцупила з десяток транспортів. Дитячі візочки - недешеві, тож знайти покупця в інтернеті чи в ломбарді не клопіт. Щоб уберегти майно на колесах, слід дотримуватися нескладних правил.
Ольга Білик, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Якщо ви заходите в приміщення чи до торгівельного центру і у вас немає можливості, наприклад, цю коляску забрати з собою, то ви можете попросити охоронця чи кого-небудь постежити за нею. Але все ж таки краще за все не залишати без догляду своє власне майно, аби не провокувати зловмисників на протиправні дії.
А тим, хто все-таки украв, правоохоронці погрожують суворим покаранням.
Ольга Білик, керівник відділу ГУ міліції м. Києва:
- Такі дії передбачені статтею 185 ККУ, тобто крадіжка. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.