Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 26 квітня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Літаючий автомобіль стає реальністю

21 листопада 2013, 12:55
Дата ефіру/події: Четвер, 21 листопада 12:55

Все як у "П'ятому елементі". Проблему тисняв на дорогах хочуть владнати за допомоги літальних автомобілів. Таке пропонують розробники з Чехії та Словаччини. Інженери вже створили пілотну модель, яка може рухатися і завдяки колесам, і за допомоги крил.

Хто в дитинстві не мріяв літати? Винахідник машини, яка може здійматися в повітря, каже - змалечку хотів створити щось таке. Футуристичне авто, що трансформується на літака, Стефан Клейн - дизайнер, пілот та інженер з Братислави - бачив хіба у фільмах. А ще - у шпаринах власної фантазії. Продовж 15 років чоловік міркував, як втілити свої плани. Врешті спромігся разом із празькими колегами виготовити прототип диво-транспорту.

Стефан Клейн, дизайнер, автор винаходу:

- Я прагнув поєднати те, що багатьом здавалося нереальним. Цю модель ще вдосконалюватимемо. Та технічні характеристики вже дають змогу казати про масове виробництво. Вона легко розганяється до 130 кілометрів за годину.

Аеромобіль 6 метрів завдовжки й 16 завширшки. Розмах крил - трохи більше 8 метрів. Завважки диво-транспорт майже півтони. Він може перевозити в салоні двох людей. І на перший погляд - поки не починає злітати - мало чим відрізняється від наземних автомобілів.

Стефан Клейн, дизайнер, автор винаходу:

- Крила розгортаються за лічені секунди. Машина сама моделює кут нахилу, автоматично налаштовується й відривається від землі.

Під час польоту винахід може розігнатися  до 200 кілометрів за годину. І це не межа. Потужність аеромобіля збільшуватимуть. Адже за прогнозами попит на такі види транспорту буде шалений.

Стефан Клейн, дизайнер, автор винаходу:

- Він знадобиться, передусім, у регіонах із нерозвинутою інфраструктурою. Де, скажімо, відстань між селищами - кількасот метрів, а путівцями дістанеться не кожен звичайний автомобіль. Цей винахід стане незамінним транспортом головно у США, Австралії, Новій Зеландії, на африканському континенті. До того ж ми помітили, що невеликі літальні апарати дедалі популярніші в Росії й Китаї.

З конвеєра перші партії аеромобілів зійдуть вже у прийдешньому році. Коштуватимуть доступно. Щоправда, науковці мають ще подбати про обладнання спеціальних майданчиків, на кшталт міні-злітних смуг - для ефективної експлуатації аеромобіля будь-де.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.