Нагадати пароль | Реєстрація
Неділя, 18 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Перша допомога - як не зашкодити

23 листопада 2013, 12:18
Дата ефіру/події: Субота, 23 листопада 12:18

Небезпечна допомога. Далеко не кожен володіє медичними знаннями, щоб в екстремальній ситуації дійсно зарадити постраждалому. Як уникнути фатальних помилок?

Жінка з маленьким хлопчиком намагається перебігти дорогу, та потрапляє просто під колеса. Водій не встиг загальмувати, й дитина опинилася між мамою та автівкою. За мить кермувальник кидається до малого, бере його на руки. Медики одностайні - такі дії могли ще більше нашкодити покаліченому хлопчикові.

Олександр Звягинцев, лікар:

- Ви повинні дізнатися, що сталося. Попередньо оглянути його очима, подивитися, чи він лежить у правильній формі, чи руки-ноги в правильній формі.

Ще один приклад: автівка врізалася в електроопору. Та перш ніж кидатися на допомогу, потрібно пам'ятати - обірвані дроти можуть вразити струмом ще до того, як ви дістанетеся постраждалих.

Вікторія Рубан, керівник відділу управління держслужби з надзвичайних ситуацій у Київській області:

- Перш за все ви повинні визначитись, чи немає загрози вам самому і не стане ваша допомога тільки більш шкідливою тому ж потерпілому.

Лікарі розповідають: часто люди не мають елементарних навиків надання першої допомоги. Приміром, що ми, зазвичай, робимо, коли поруч хтось вдавився й задихається? Щосили стукаємо по спині. І це помилка.

Олександр Звягинцев, лікар:

- Охоплюєте потерпілого і питаєтесь стиснути, таким чином, щоб стиснути ось тута, і стиснути внизу ребер. Создається тиск в легенях, повітря все одно ж там знаходиться, создається тиск і цей предмет повинен вилетіти з ротової порожнини чи з трахеї.

Ще один хибний стереотип: людині, в якої стався епілептичний напад, треба засунути до рота щось цупке. Скажімо, виделку чи ручку, аби бідолаха не відкусив собі язика й не задихнувся. Але такі дії можуть зашкодити хворому.

Олександр Звягинцев, лікар:

- Потерпілого треба перевернути на бік, коли потерпілий буде лежати на любому боці, він язик не заглотне і повітря буде поступати вільно. Але ви повинні, якщо ви один, то ви повинні сісти на потерпілого на одне з плечей, затиснути його і тримати голову, щоб він не ударявся головою.

Таких помилкових стереотипів десятки. Тож, допомагайте постраждалим лише тоді, коли ви впевнені, що не нашкодите.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.