Нагадати пароль | Реєстрація
Субота, 17 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Через конкуренцію закривають найстарішу фабрику роялів у Франції

6 грудня 2013, 13:18
Дата ефіру/події: П’ятниця, 6 грудня 13:18

Не витримують конкуренції. У Франції на межі банкрутства фабрика, яка колись виробляла музичні інструменти для Фридерика Шопена, Ігора Стравинського та Моріса Жозефа Равеля. Хто витісняє досвідчених мануфактурників з ринку й чи є шанси відродити виробництво шедеврів?

Цей чоловік - один з лише 15-ох, які попри все, заради мистецтва й далі працюють на фортепіанній фабриці Плеєль. Музичні інструменти в реґіоні Сен-Дені, на околиці Парижа, розпочали майструвати ще два століття тому. Нині ж через конкуренцію за кілька місяців доведеться припинити роботу.

Вірдґінія Боє, настроювачка інструментів, працівниця фабрики:

- Сумно… Поступ у царині науково-технічного прогресу стрімко мчить вперед. З'являються нові виробники, дешевші альтернативи, новинки.  Ремесла ж, на кшталт цього, витісняють. Пристрасть і шалена мотивація завжди керували нашою роботою. Нині нам ніби обрізають крила.

Розпочали продукувати піаніно тут ще 1807-го. Започаткував фабрику композитор Ігнац Плеєль - послідовник та учень видатного австрійця Йозефа Гайдна. Відтоді вишукані вироби постачали найвельможнішим особам Франції. Інструменти звідси мала навіть імператриця Жозефіна Богарне - дружина Наполеона Бонапарта. 

Мішель Лабор, технічний директор фабрики:

- Тоді тільки з'являлися автомобілі, а фортепіано Плеєль вже майстрували. Фабрика вдовольняла забаганки найвибагливіших клієнтів. Серед них був Шопен. Тільки уявіть - від початку діяльності підприємства звідси вийшло чверть мільйона інструментів!

За часів розквіту індустрії за рік тут складали три тисячі виробів. Один ладнали два місяці - змонтувати доводилося 5 тисяч дрібних складових. Коштує таке фортепіано приблизно 200 тисяч єврів.

Мішель ЛАБОР, настроювач фортепіано, технічний директор фабрики:

- Азійці можуть зробити вп'ятеро дешевшу копію фортепіано. Але їхні інструменти зроду не звучатимуть так, як Плеєль!

Вимушені припиняти роботу через суперництво з китайцями нині не лише у Франції. Кілька років тому нерентабельність змусила зачинити двері своїх цехів одного з найбільших виробників фортепіано в Британії - компанію Kemble. Про марку Плеєль французам тепер нагадуватимуть хіба однойменна станція підземки в Парижі та концерт-гол неподалік Єлисейських полів.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.