Беркуту дали команду бити по ногах
Не минулося гарячої ночі без постраждалих - таких майже чотири десятки з-поміж мітинґарів і вчетверо менше серед правоохоронців. Лікарі кажуть, характер травм відчутно змінився, порівняно з попередніми заворушеннями.
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- Саме тут вночі біля будинку профспілок було найгарячіше. Саме тут постраждало найбільше з боку мітингувальників. І саме тут стало відомо, що спецпризначенці змінили тактику.
Ось як це було - на розі вулиць Хрещатика й Михайлівської. Після цієї штовханини 20-річний Григорій опинився в лікарні із розривом зв'язок лівої ноги.
Григорій, постраждалий:
- Вони стали спочатку по коридору, потом перейшли на дорогу і почалася оця масова атака, коли люди почали перештовхувати, не пускати беркутовців, ці просто безжалісні їхні очі, коли ти кричиш, що в тебе проблеми з ногою, вони починають ще дужче тиснути на тебе.
Те саме розповідає й Олег. У нього теж травмована кінцівка, але від ушпиталення чоловік відмовився.
- Коліно і нога, тобто вас били конкретно по нозі?
- Да. Відштовхували щитами, дубинками махали, біля мене хлопець стояв, так у нього вообще рука вивернута, щитами вивернули!
Лікарі Євромайдану кажуть - вночі тут чергувало 15 мобільних бригад. Запевняють - доступ до поранених мали без обмежень.
Юрій Дмитришин, координатор швидкої медичної допомоги Майдану:
- Всі медикі, які є на майдані, набрали дексометазон в шприци і мали наготові, якщо будуть травми голови, щоб сразу колоти дексометазон, тому що це є єдиний доступний, який у кожній в аптечці, який запобігає набряку мозку.
Таких радикальних препаратів не знадобилося. Утім, травм люди таки дістали.
Юрій Дмитришин, координатор швидкої медичної допомоги Майдану:
- Те, що вчора відбулось - жоден журналіст не міг бачити, що відбувалося, били протестувлаьників по ногах, ламали ноги, витягували з поламаними ногами хворих, тобто зверху воно виглядало, що це просто штурм.
Олег Мусій, координатор медичної служби:
- Наш лікар, який виходив на майдан з аптечкою і червоним хрестом і стояв безпосередньо біля Беркуту, він отримав багато ударів по нозі і у нього є синці.
Медики б'ють на сполох - тактика застосування фізичної сили змінилася, тепер правоохоронці цілеспрямовано б'ють людей по кінцівках. Саме тому більшість постраждалих з переламами й розривами зв'язок. Щоправда, дісталося в заворушеннях і правоохоронцям. Хоча тяжко травмованих серед них немає.
- Дзвонили нам, коли військові втрачали свідомість, наші бригади підходили, питали, що потрібно.
Анатолій Вершигора, головний лікар станції швидкої допомоги:
- Після майдану до нас звернулося на 11 годину 36 звернень було, з них 36 госпіталізовано, і 13 працівників МВС. Вони були госпіталізовані до відомчого госпіталя.