Як захищати свої права, коли працівники фінансових установ перейшли до погроз
Взяв кредит і ледь обібрався клопотів. Герой нашого сюжету став жертвою погроз банківських працівників, хоча справно сплачував винне. Як захищати власні права, коли деякі люди переходять межу своїх повноважень?
Яків Сергійович каже - все почалося, коли до нього зателефонував схвильований небіж. Хлопець розповів - взяв у банку кредит на фотоапарат. Тішився купленим недовго, з часом почалися неприємні дзвінки з погрозами - щоб повернув борги.
Яків Карюк, мешканець м. Києва:
- Ми тебе хочемо вивезти в ліс, якщо ти не віддаси ці гроші.
Сергій Костира, юрист:
- Єдиний орган, який уповноважений державою вилучати будь-які заборгованості, діючи в інтересах держави - це державна виконавча служба.
Дядько вирішив розібратися в ситуації та зателефонував менеджерові банку.
Яків Карюк, мешканець м. Києва:
- Він мені розказує, що він взяв 5 тисяч двісті, отдав тільки шістсот рублів, більш не дає. Це вже кража по банківським міркам, ми можемо відкрити кримінальну справу.
Та вже за кілька хвилин чоловікові зателефонували, і він упевнився - як саме розмовляли з його небожем.
Яків Карюк, мешканець м. Києва:
- Ти знаєш, з ким ти зв'язався? - Кажу - з ким? Ну і пішло тут. - Ми приїдем, він назвав адресу вулиці, де я працюю, ми тебе там закопаєм. Щенок не заплатит до вечера тисячу гривен, и его.
Шокований чоловік зізнається: такої нецензурщини, яка лилася з телефона, не чув зроду.
Яків Карюк, мешканець м. Києва:
- Якщо взяти з п'ятнадцяти слів - там три слова були з лексикону нормальної людини. А всі решта були: ми тебе поставим, зробим, закопаєм.
Неприємний інцидент закінчився геть абсурдно: у племінника знайшлися квитанції про справну сплату кредиту, й банківські працівники перед ним вибачилися. А ось його дядькові і досі докучає неприємний осад. Особисто в нього ніхто не просив пробачення за безпідставні образи. Нині люди, що телефонували Якову, від своїх слів відхрещуються.
Максим Шевчук, працівник банку:
- Якщо до нього телефонували з цього номеру, то це просто-напросто неможливо. Можете зробити запит до Київстару, так що з цього телефону вихідні дзвінки заборонені.
А чоловік, що, швидше за все, є працівником колекторської фірми й сипав погрозами, взагалі звів усе на жарт.
Працівник колекторської фірми:
- Я не знаю, может, ребенок так звонил. Я не знаю, может быть, сын звонил куда-то.
Як же захищати свої права, коли працівники фінансових установ перейшли до погроз, знімальна група "Свідка" поцікавилася в юриста.
Сергій Костира, юрист:
- З першої погрози, з першої СМС-ки, з першого дзвінку, якщо особа усвідомлює, що це негативно впливає на неї, якщо вона усвідомлює якусь небезпеку стосовно себе, у нас є Міністерство внустрішніх справ України, яке в порядку Закону України про міліцію зобов'язане припинити вказане вимагання.
Для звернення до правоохоронців досить телефонної розмови з погрозами, записаної на носії. Хоча, майте на увазі, такі дзвінки, зазвичай, анонімні.
Сергій Костира, юрист:
- Засекречений дзвінок засекречений лише для тієї людини, яка піднімає слухавку. Для оператора, який надає послуги зв'язку, цей дзвінок абсолютно видимий. Правоохоронні органи під час розгляду заяви про вимагання зобов'язані будуть взяти дозвіл на зняття інормації з каналів зв'язку.
Вимагачі сподіваються залякати вас. Проте юристи радять не боятися - фіксувати дзвінки з погрозами і з записами йти до міліції. Переконують - лише так можна боротися з нахабами й захистити свою гідність.