Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 14 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

У МВС відповідають на нагальні питання журналістів

21 січня 2014, 21:11
Дата ефіру/події: Вівторок, 21 січня 21:11

Уже майже півсотні мітинґувальників затримали за масові заворушення. У райвідділки людей забирали не тільки з місця сутичок - їх ловили чи не по всьому Києву. Втім, у міліції такі дії вважають правильними.

Під час сутичок на Грушевського постраждали майже два десятки журналістів. Ось це відео, коли людина в міліційному шоломі цілиться в камеру, облетіло весь Інтернет. Міліціянти називають цей випадок труднощами медійної професії. 

Сергій Бурлаков, керівник Управління МВС України:

- Зрозуміло, прикро, що люди страждають - це небезпечна професія, ми не один раз зверталися до працівників мас-медія ненехтувати особистою безпекою і обирати достатню відстань до цих активних правопорушників, тому що ми бачимо - використовується дуже багато піротехнічних засобів, і кустарного виробництва, салютні установки, взривпакети. Ми бачимо по матеріалах, якщо людина вказує, від чого вона постраждала, багато хто вказує, що від піротехнічних засобів, ми з'ясовуємо - що це саме було.

Речник МВС виправдовує й застосування зброї правоохоронцями. Мовляв, у данній ситуації була і досі зберігається загроза їхньому здоров'ю та життю.

Сергій Бурлаков, керівник Управління МВС України:

- Зрозуміло, що це підстава для застосування спеціальних засобів міліції, ст 14 це регламентує, тому зрозуміло, що працівники використовують спеціальні засоби - це світлошумові гранати, це пристрої для відстрілу еластичних куль і таке інше, для того, щоб захистити своє життя та здоров'я та здоров'я інших громадян. Там дійсно були водомети, але ще раз повторюю - вони використовувалися, щоб загасити пожежі, які постійно виникали, спалено 6 одиниць техніки, збитки 3 млн складають.

Доречі, список затриманих за масові заворушення протестувальників розширюється. Нині таких уже майже п'ять десятків. 22-ом офіційно оголосили про підозру. Багатьох відвозили в райвідділки не з вулиці Грушевського, а відловлювали чи не по всьому Києву.

Сергій Бурлаков, керівник Управління МВС України:

- Зрозуміло, що працюють працівники міліції, і ми фіксуємо ті дії, які вчиняють там активні правопорушники, зрозуміло, що вони потім затримуються, якщо у людей складається таке враження, що їхні дії протизаконні залишаться непокараними - це враження хибне.

Не відкидають у міліції й того, що серед затриманих є й так звані "спортсмени", які влаштовували бешкет у центрі столиці й били поодиноких протестувальників. Те, що міліціянти розбишак принципово не чіпали, у МВС заперечують. Утім, точних даних не надають.

Сергій Бурлаков, керівник Управління МВС України:

- Подейкують багато чого взагалі. Ми ж не розділяємо людей - чи він спортивної статури, чи неспортивної, чи він прихильник будь-якої партії, чи представник будь-якої професії, для нас критерії чітки - або людина порушує громадський порядок і закон, або мирно мітингує і висловлює свою думку.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.