Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 13 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Як вберегтися від обмороження

30 січня 2014, 11:06
Дата ефіру/події: Четвер, 30 січня 11:06

В Україну прийшов арктичний холод. І найближчими днями морози лише дужчатимуть. Так, на сході стовпчики термометра опустяться до мінус 33-ох вночі і 27-ми вдень. В інших реґіонах буде тепліше, але лише на кілька градусів.

Нинішні мінус двадцять найближчими днями здаватимуться не такими вже й холодними. Синоптики прогнозують до мінус тридцяти трьох. Ольга продає на вулиці пиріжки. Каже, крижаний подих зими вже добре відчуває.

- Тяжело.

- Як ви зігріваєтеся?

- Стою, танцюю.

Не легше працювати в морози й водієві трамвая Володимиру. Чоловік скаржиться: за зміну, а це вісім годин, німіють від холоду і руки, й ноги. Адже старі металеві вагони тепла взагалі не тримають. 

- Вагони нові - менше дирок, менше дує. 

- А тут багато дирок? 

- А тут шо є, он воно дує. Єслі буде тридцять - буде холодно. Тепла мало, холодні вагони, короче.

А ось на головній площі країни - Майдані незалежності - люди і вдень і вночі гріються біля імпровізованих грубок. А ті мітинґувальники, які стоять на барикадах, мають свої секрети збереження тепла. На ноги намотують газети, або ж підкладають у чоботи й рукавиці маленькі грілки - мішечки, наповнені гірчицею. 

- А що це таке?

- Грілочка, попробуйте. 

- І це її в руку береш? А що там всередині цієї грілки? 

- А ми не знаємо. Гірчиця, я думаю, гірчиця, от і тепленько, бачите, зовсім тепло.

- Газетою, правда, обмотав один носок і другий - і всьо!

Аби не потрапити у крижані обійми морозів, фахівці дають кілька порад. Перша й найголовніша - зимовий одяг і взуття мають бути просторими й теплими, і що більше шарів вбрання, то ліпше. Не бажано носити в руках тяжких пакунків. Вони стискають судини, а отже, пришвидшують замерзання. І ще - є нагода відмовитися від шкідливих звичок, бо куріння зменшує периферійну циркуляцію крові, тому кінцівки й холонуть. А славетні сто грамів за мінусової температури - справжні вбивці. Вони дають псевдо-відчуття зігрівання, насправді ж людина замерзає в рази швидше. Щоб безболісно пережити льодовиковий період, їжте більше риби та яблук, що багаті йодом. І змащуйте шкіру жирними кремами. Дітей не слід виводити надвір, коли температура знизилася до мінус вісімнадцяти.

Костянтин Єлиневський, лікар-педіатр:

- В этом случае подвержен ребёнок риску получения всевозможных холодовых травм, может быть и общее ознобление организма, особенно, если повышенная влажность. Это может быть и отморожение конечностей. Несмотря на то, что ребёнок тепло одет.

Якщо ж ви все ж таки відчули, що обморозили шкіру - в жодному разі не біжіть одразу під гарячий душ й не вживайте таких напоїв.

Вікторія Рубан, керівник відділу ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій у Київській області:

- Ні в якому разі не можна кінцівки під гарячу воду. По-перше, температуру повинні повишати поступово. Якщо є можливість руки притуліть до чогось негарячого, чи під воду кімнатної температури, і вже потім повишайте температуру води.

Якщо ж вам все-таки не вдалося уникнути обмороження і на шкірі з'явилися пухирі чи синюшність, викликайте  "швидку". Самолікування може тільки зашкодити.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.