У Тульчині розслідують вибух котельні
Надзвичайну пригоду розслідують на Вінничині. Нагадаю, там загинули двоє людей - унаслідок вибуху котельні в школі у місті Тульчині. Лихо сталося під час уроків. На щастя, кочегарка розташована окремо від навчального корпусу. Нині обставини трагедії з'ясовують експерти.
Зранку тут було людно, всюди лунали крики учнів. А зараз двері школи зачинені. Навчання зупинили, дітей і вчителів відправили додому. Рятувальники розбирають завали - ліквідовують наслідки вибуху, що пролунав у котельні по обіді.
Олександр Кутовий, керівник відділу ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області:
- Звичайно, загроза була, і на щастя, за збігом обставин, ніхто із дітей не постраждав.
Рятувальники пояснюють - це тому, що котельня стоїть окремо від навчального корпусу. Проте жертви таки є. Коли рвонуло, у приміщенні було двоє працівників. Завгосп загинув, оператор опалення помер у машині швидкої.
Олександр Кутовий, керівник відділу ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області:
- Один із працівників загинув на місці, його відкинуло вибуховою хвилею, інший скончався по дорозі в лікарню.
Анатолій Будзик, голова Тульчинської райдержадміністрації:
- Зараз саме головне завдання - якнайшвидше ліквідувати й вияснити причину і однозначно надати допомогу родинам по похованню людей, які загинули.
Нині на території школи працюють експерти всіх служб. Попередньо розглядають дві версії.
Анатолій Коваль, керівник територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області:
- Причиною вибуху був газ - це буде один підхід, якщо це котел - значить інші будуть підходи. Но на перший погляд все-таки вибухнув котел.
Прокуратура області вже розпочала кримінальне провадження за фактом порушення правил безпеки. Максимальне покарання - позбавлення волі на термін до восьми років.
Іван Криворучко, керівник відділу прокуратури Вінницької області:
- За попередніми даними - причинами вибуху є гідродинамічний удар системи тепловодопостачання внаслідок порушення техніки безпеки під час експлуатації газового обладнання. Також розглядається можливість несправності технічного устаткування.
Тепер головний біль місцевих чиновників: якнайшвидше відремонтувати понівечене приміщення й поновити навчальний процес. Поки ж діти ходитимуть до інших шкіл.