Чим небезпечний цьогорічний грип
Перша жертва грипу. На Донеччині померла бабуся, яка занадто пізно звернулася по допомогу до лікарів. Епідемії поки немає, медики прогнозують її за кілька тижнів.
На Донеччині померла сімдесятисемирічна пенсіонерка. Епідеміологи виявили в неї вірус грипу, штам - АH3N2. До лікарні хвора потрапила з підозрою на пневмонію. Продовж шести діб старенька була в медичному закладі. Та врятувати її не вдалося.
Наталя Нікуленко, головний фахівець департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації:
- Больная поступила в стационар, получала все необходимое лечение (согласно всех стандартов). Тяжелое течение пневмонии не всегда подтверждается именно наличием вирусов гриппа. Оно может сопровождаться осложнениями других заболеваний. Больная была тяжелая. Тяжелая была со стороны других сопутствующих заболеваний.
За останній тиждень на грип і ГРВі занедужали понад 200 тисяч українців. Та епідеміологічного порога не переступив ще жоден реґіон. Найбільше хворих нині в Києві й області. Утім, медики прогнозують - до масового зараження лишилося недовго: наприкінці лютого - на початку березня варто очікувати на сплеск захворюваності. Тепла погода тому сприяє. Цьогоріч в Україні хазяйнують три штами: AH1N1 - каліфорнія, AH2N3 - вікторія, та вірус B - масачусетс. Найефективніша протидія інфекції - вакцинація. Проте робити щеплення треба було ще восени. Якщо ж ви не впорснули сироватки - дотримуйтеся простих правил. Правильно харчуйтеся, не перевтомлюйтеся та висипайтеся.
Марина Крапивнер, терапевт:
- Можно порекомендовать прием короткими курсами, не более трех недель, прием иммуномодуляторов, можем рекомендовать закаливание, физические процедуры, здоровый образ жизни. Очень важно избегать мокрых ног.
Якщо ж вас таки скосила недуга, то відрізнити грип від гострої респіраторної інфекції - дуже складно. Втім, медики називають кілька особливих симптомів.
Ольга Голубовська, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України:
- Для гриппа характерно тяжелого 39-40 в первый же день болезни и выраженные симптомы интоксикации, ломота в теле, головная боль, выраженная слабость. Очень важный симптом - боль и саднение за грудиной, потому что грипп поражает трахею.
За перших виявів хвороби лікарі радять не вдаватися до самолікування. Немає сенсу вживати антибіотики - вони не створюють жодної протидії вірусам, бо призначені суто для боротьби з бактеріальними інфекціями. Ковтати гомеопатичні препарати можна, утім жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти грипу немає. А ще не в жодному разі не вживайте багато жарознижувальних препаратів на основі парацетамолу. Якщо температура не вища 38,3, то не більше одного разу на день.
Ольга Голубовська, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України:
- Надо помнить о том, что парацетамол обладает очень выраженным гепатотоксичным эффектом, это самый гепатотоксичный препарат, другого такого нет. В США этот препарат лидирует как причина суицида, то есть если выпить опеределенную большую дозу парацетамола, все дело оканчивается печеночной комой.
Тож за перших виявів хвороби - викликайте лікаря. Бо ж не такий страшний грип, як ускладнення від нього.