Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 14 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Від Вашингтону до Ватикану - світ слідкує за подіями в Україні

26 лютого 2014, 22:18
Дата ефіру/події: Середа, 26 лютого 22:18

Угоду про асоціацію з ЄС можуть підписати вже після травневих виборів. Росія запевняє: силовий сценарій і втручання в ситуацію в Україні - неможливі. Водночас у Вашингтоні та Ватикані знову мовлять про пост-майданні пристрасті й напрямки подальших дій.

У Москві запевнили - силового сценарію в Україні не буде. Такий розвиток подій неможливий, зважаючи на те, що втручатися у справи суверенної держави ніхто права немає. Про це заявила спікер Ради федерації Валентина Матвієнко. Оприлюднених документів щодо чуток про залучення закордонних військ під час підготовки операції на Майдані незалежності в Києві політик не коментувала. Натомість запевнила - на її думку, питання надання кримцям російського громадянства та спрощеної процедури переоформлення паспортів - несвоєчасне. Ба більше, ініціативу треба ретельно зважити та обдумати, щоб не провокувати подальшого насильства.

Невпинно оновлює сайт повідомленнями щодо України російське міністерство закордонних справ. У вітчизняному посольстві в Москві з'явився запис заступника Сергія Лаврова - зі співчуттями у книзі скорботи щодо трагічних подій у Києві.

Головний дипломат Російської федерації водночас зустрівся з генсеком ОБСЄ - Ламберто Заньєром. Кремль попросив організацію, цитую: "сприяти залагодженню ситуації в Україні, засудити популяризацію націоналістичних і неофашистських настроїв на заході країни, заклики щодо заборони російської мови, перетворення російськомовного населення на "негромадян", обмеження свободи висловлювання думок та закриття любих політичних партій".  

***
Нейтралізували російський вплив вдасться завдяки стрімко проведеним реформам -певен екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі. Під час зустрічі з українськими громадськими активістами він заявив - наступні 3-4 тижні у Криму, який став новим осередком протиборства, безперечно, будуть напруженими.

Михайло Саакашвілі, екс-президент Грузії:

- Йдеться про нагальні реформи. Люди - кримці - підуть за вами, якщо ви доведете їм, що варто це робити. Для збереження територіальної цілісності України важлива, передусім, деолігархізація влади. Нині українці обирають.

***
Єднатися, щоб не дати розділити країну, закликає духівництво. Йшлося про це у Ватикані. Настоятель української греко-католицької церкви на прес-конференції для італійських та міжнародних ЗМІ наголосив:

Святослав Шевчук, голова Української греко-католицької церкви:

- Відбуваються провокації, заклики до сепаратизму. Це стосується не лише України. Це питання солідарності всієї Європи. Наша біда спільна, і не сьогодні-завтра може зачепити кожного європейця. Небезпека ще не минула.

***
У Вашингтоні тим часом про потребу формування вільної, демократичної України говорили держсекретар Сполучених штатів Джон Керрі  та очільник британського зовнішньополітичного відомства - Вільям Гейґ. Серед гучних заяв - твердження, зумовлене оприлюдненими ЗМІ кадрами з резиденції колишньої політичної верхівки України. Заокеанські дипломати кажуть - варто покласти край марнотратству і зробити так, щоб влада служила народові.

Вільям Хейг, керівник МЗС Великої Британії:

- На черзі в мене переговори з представниками МВФ. Питання фінансової допомоги Україні нагальне. Водночас там потрібна ґрунтовна економічна реформа, зокрема - викорінення так званої "культури корупції", яка роками була невід'ємною складовою суспільства.

Склад майбутнього кабміну, на думку американців, мусить бути багатопартійним, з представниками народу - зі сходу, заходу та півдня України. Лише так, мовляв, вдасться досягти порозуміння. А ще дієздатний уряд - запорука якнайшвидшого підписання багатостраждальної угоди з ЄС - запевняє керівник польського МЗС Радослав Сікорський.

- Угода про асоціацію готова до підписання. Щойно буде сформовано демократичний уряд, який зможе керувати країною, можна приїжджати до Брюсселя і підписувати. Певно, це відбудеться після травневих президентських виборів. Хай там як, плідна співпраця з Польщею, Німеччиною, Францією дасть змогу досягти більшого!

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.