Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 14 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Доля України на устах усього світу

27 лютого 2014, 19:46
Дата ефіру/події: Четвер, 27 лютого 19:46

Москва готова безкомпромісно боронити права росіян в Україні, продовж двох тижнів до Криму прибуде верховний комісар від ОБСЄ, НАТО закликає федерацію не втручатися, а Польща - покласти край сепаратизмові й не розпочинати "небезпечних ігор" на півострові.

Ще вчора кадри з Криму змусили світову спільноту вкотре акцентувати увагу на Україні. Щойно ж стало відомо про захоплення Ради міністрів автономії в Симферополі - однією з перших відреагувала Польща. Керівник МЗС - Радослав Сікорський - наголосив: Росія, передусім, мусить дотримуватися угоди, підписаної в Будапешті. Згідно з документом 1994-го року, нагадаю, у відповідь на відмову Києва від атомної зброї найбільші ядерні держави - Сполучені штати Америки, Об'єднане королівство Великої Британії та Ірландії та Росія - зобов'язалися гарантувати Україні безпеку, поважати її незалежність, суверенітет та наявні кордони.

Радослав Сікорський, керівник МЗС Польщі:

- Ми пильно стежимо за розвитком подій у Криму й занепокоєні ситуацією. Захоплення озброєними людьми в Симферополі урядових будівель - це різкий вчинок. Хочу попередити всіх, хто безпосередньо чи опосередковано причетний до цього -  гра небезпечна. З неї може розпочатися регіональний конфлікт.

Аналогічні твердження - про невтручання, так би мовити, зусібіч - висуває чеське МЗС. Керівник відомства Любомир Заоралек певен - сепаратизмові варто покласти край. Водночас заходові, допоки ситуація не залагодиться і не сформується нова команда, невигідно відряджати допомогу країні, де гроші зникають, немов вода в пустелі. 

Не забарився з реакцією на кримські події й інший гарант української безпеки - Вашингтон. Держсекретар США Джон Керрі називає інтервенцію Росії в Україну величезною помилкою, яка коштуватиме забагато. Білий дім вимагає прозорості навчань військ федерації на кордонах. І радить Москві, яка, цитую: "так часто виступала проти військової інтервенції до Лівії, Сирії, дослухатися до попереджень і двічі подумати, перш ніж обговорювати можливі сценарії дій стосовно суверенної держави - України".

Сполучені штати до того ж сповістили: усіляко намагатимуться зарадити українській економіці, координуватимуть зусилля в реалізації кредитної програми МВФ. Нині ж в адміністрації Обами провадять внутрішні дискусії щодо якнайшвидшого надання півтора мільярда доларів допомоги.   

***
Забезпечити проведення чесних, прозорих виборів, дотримання прав і свобод усіх громадян, національних меншин та неупередженості роботи ЗМІ в Україні обіцяє ОБСЄ. Її представників запросили бути спостерігачами під час травневого волевиявлення. Що ж до кримського питання - зі слів посла Тіма Гульдиманна - організація відрядить на півострів верховного комісара і лише потім ухвалюватиме скоординовані рішення. Владнати внутрішні проблеми, що виникли в Україні, та ліквідувати хаос на вулицях вдасться, лише якщо буде сформовано новий уряд. А ще - потрібен всебічний діалог. 

Тім Гульдіманн, представник голови ОБСЄ в Україні:

- Коли йдеться про Крим, не варто говорити тільки про українсько-російське питання. Татари - важлива складова, одна з рушійних сил на півострові. Я переконаний, що мобілізація всіх сил - влади, новосформованого уряду й народу - дасть змогу досягти консенсусу. Не слід квапитися. Запорука перемоги - зважені та скоординовані дії. І допомога з боку ОБСЄ.

Територіальна цілісність України та непорушність кордонів - ключові чинники стабільності та безпеки в центральній і східній Європі, й у всьому північно-атлантичному реґіоні - переконані в НАТО. Попри те, що держава поки не є членом альянсу, відповідно до положень про особливе партнерство він гарантує стримання будь-яких форм агресії і підтримує засади мирного і зваженого залагодження конфлікту.

Андерс Фог Расмуссен, генсек НАТО:

- Я не беруся судити, що мотивувало Росію до такого сценарію, нас поінформували про проведення військових навчань. Хоча стосунку до України вони буцімто не мають. Сподіваюся, федерація виправдається за свої дії й виконає зобов'язання, які має згідно з укладеними раніше угодами.

МЗС Федерації тим часом посилено радиться щодо двосторонньої співпраці та розвитку внутрішньополітичної ситуації в Україні. Серед останніх гучних заяв відомства - готовність безкомпромісно боронити права росіян в Україні.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.