Нагадати пароль | Реєстрація
Середа, 14 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Доля диктаторів

28 лютого 2014, 13:19
Дата ефіру/події: П’ятниця, 28 лютого 13:19

Віктор Янукович може переховуватися в Росії. Напередодні деякі ЗМІ поширили таку інформацію. Якщо це насправді так, то на дозвіллі він матиме нагоду обговорити нещасливу долю диктаторів-невдах з іншим вигнанцем - Аскаром Акаєвим. Колишній керманич Киргизстану, що покинув батьківщину після буремних подій 2005-го, нині мешкає в Підмосков'ї. Як склалося життя деяких інших одіозних політиків, яких змела з найвищих посад хвиля народного гніву - в матеріалі наших журналістів.

Аскар Акаєв - перший президент незалежного Киргизстану - правив країною до безкровної "революції тюльпанів". Заворушення виникли через численні порушення та фальсифікації під час парламентських виборів. Після відставки політик накивав п'ятами. Нині працює в Росії. Академік РАН прогнозує майбутнє планети.

Білорусь стала затишним прихистком для ще одного екс-президента Киргизії - Курманбека Бакієва. За 5 років керування його сім'я фантастично збагатилася, а населення критично зубожіло. Це спровокувало заворушення з численними людськими жертвами. Бакієв втік до Білорусі, куди його запросив особисто Олександр Лукашенко. На батьківщині колишнього очільника Киргизстану звинувачують у корупційних злочинах. Країна вимагає його повернення, та Мінськ не бачить для цього підстав.

Втеча свого часу стала єдиним порятунком для другого президента Тунісу - Зін ель-Абідина Бен Алі. Він керував країною майже чверть століття, до 2011-го. З початком "арабської весни" авторитариста змусили зректися посади. За злочини проти людства, зокрема масові вбивства демонстрантів під час розгону мітинґів 2011-го військовий суд Тунісу виніс вирок про довічне ув'язнення Бен Алі. Політичний притулок вигнанцеві надала Саудівська Аравія. 

Слободан Милошевич - один з небагатьох диктаторів, якого за злочини судили. За час свого керування Сербською республікою він жорстоко розправився з боснійськими мусульманами. Армія винищила понад 8 тисяч людей у містечку Серебрениці. Ці дії ООН і НАТО визнали геноцидом. Та президент у той час був недоторканний. На виборах 2000-го року переміг опонент. Милошевич довго не визнавав результатів, але врешті з ними погодився. Майже одразу його заарештували, і він постав перед військовим трибуналом у Гаазі. Процес тривав кілька років. Переривався через поганий стан здоров'я підсудного. Помер Милошевич у тюремній камері. Після довгих суперечок поховали його на батьківщині - в Белграді.

Доля ж Муамара Каддафі, Саддама Гусейна та Ніколае Чаушеску - ще трагічніша. Їх стратили.

 

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.