Корупційну "чорну бухгалтерію" намагалися спалити в Сумах
Третину бюджетних асигнувань на капітальні будівницва повертали відкатами. Це підтвердила знайдена під Сумами чорна бухгалтерія - стоси фінансових документів, що фіксують корупційні схеми по всій Україні.
На дачі в Красносільському кооперативі під Сумами палять купи документів. Така інформація надійшла до активістів самоборони від дачника.
Сергій Лихман, активіст самооборони Сумщини:
- Больше всего нас интересовала та информация, что эти документы, с Межигорья, и связанные с нашим бывшим губернатором Чмырем. Естественно, это вызвало большой интерес у нас.
Те, що активісти побачили - справді вражало. Гори коробок з фінансовими паперами, де перераховані всі великі міста країни, теки з назвами "готівка" та "відкати", починаючи з 2008 року, касові книги без печаток, де рахунків на мільйони.
Сергій Лихман, активіст самооборони Сумщини:
- Конечно, когда мы видим, видим, извините, разные города, в том числе и Россию, естестенно, мысль такая, что это могут быть конверты, может быть контрабанда.
Нині документи вилучили. Те, що стосується Сумщини - вивчають місцеві податківці. Решту - передали до генеральної прокуратури та комісії з боротьби з корупцією.
Олександр Семченко, керівник головного управління Міндоходів у Сумській області:
- Йдеться не тільки про розкрадання бюджетних коштів, але й про прямий преступний промисел, який здійснювали певні люди, певні посадові особи.
Тільки за минулі роки на Сумщині було кілька капітальних будівництв і реконструкцій: театру юного глядача, футбольного центру Барса, медичних і пологових закладів у 5-ти районах, театру імені Щепкіна, а ще ремонти доріг і парків. Кожен такий об'єкт фінансували з бюджету сумою від 12 до 20 мільйонів гривень.
Олександр Семченко, керівник головного управління Міндоходів у Сумській області:
- В середньому, приблизно третина уходило на конвертаційні центри. Іноді було більше, іноді доходило до 100 %. Зокрема по театру Щепкіна, там 50 % пішло на конвертаційний центр.
Стосовно корупційних схем податківці ще влітку розпочали кілька кримінальних проваджень. Знайдена "чорна бухгалтерія" містить додаткові докази. Позаяк у розслідуваннях фігурують лише директори та головні бухгалтери підприємств-підрядників, і гроші - 90 мільйонів гривень, недопалені документи значно розширять коло звинувачуваних і обсяги вкрадених коштів. Активісти сподіваються, що ці папери допоможуть розкрити не одну корупційну схему в інших областях.