Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 13 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Що обговорювали на засіданні Кабміну

12 березня 2014, 21:21
Дата ефіру/події: Середа, 12 березня 21:21

Кримське питання було головним під час сьогоднішнього засідання уряду. Міністри обговорювали, як уникнути війни з Росією, зберегти мир на півострові та допомогти українським солдатами у скруті. Запланований на 16 березня референдум на півострові урядовці назвали нелегітимним. І одразу запевнили - результатів волеявиялення кримців під дулами російських автоматів не визнають ані в Україні, ані у світі.

Міністри збираються ще за півгодини до початку засідання! Жваво і нервово перешіптуються. В крісло прем'єра сідає Віталій Ярема, бо керівник уряду - Арсеній Яценюк - поїхав до США. Починає одразу з головного - Крим. Насамперед, подякував українським армійцям на півострові. Що не піддалися на провокації агресорів та лишилися вірні присязі.

Віталій Ярема, перший віце-прем'єр-міністр України:

- Сьогодні ЗСУ знаходяться у непростій ситуації. Однак КМ уже вжито ряд заходів по збільшення фінансування потреб української армії. Так, завдяки завдяки зусиллям уряду воєнним доставляється в потрібних обсягах паливно-мастильні матеріали, вирішується питання постачання речового майна. Крім того, виділено 125 мільйонів одноразового грошового забезпечення військовослужбовців Криму.

Усі українські кордони оточили російські вояки. Як на сході, так і на півдні. У вівторок пролунала неймовірна статистика - 220 тисяч бійців федерації. Втім, виконувач обов'язків міністра оборони заспокоює - нині у Криму лише трохи більше 18-ти тисяч чужих армійців. Решта військових - просто на маневрах.

Ігор Тенюх, в.о. міністра оборони України:

- Вчора РФ розпочала найбільш маштабні за всю свою історію навчання своїх військ, в які задіяно 220 тисяч - це кількість тих військових, які беруть участь у навчаннях, як на території Росії, так і Криму. В Криму ж незаконно збільшили чисельність Чорноморського флоту.

Що до запланованого на 16 березня референдуму у Криму, урядники заявили: він не законний, і не мають наміру визнавати його результати. До Венеційської комісії вже надіслали звернення, в якому просять дати оцінку легітимності та відповідності європейським стандартам.

Павло Петренко, міністр юстиції України:

- Ми, як і вся світова спільнота, не визнаємо цей референдум. Навіть якщо він відбудеться - його результати. Більше того, ви знаєте, що по лінії дипломатичних заяв та нот щодо припинення організації цього референдуму. Ми сподіваємося, що вони все ж таки отямляться.

Нині ж самопроголошена кримська влада захотіла націоналізувати державну Укрзалізницю та Чорноморнафтогаз. Утім, міністр юстиції заспокоїв: сепаратистам це не до снаги, бо всі документи у столиці.

Павло Петренко, міністр юстиції України:

- Інформація по правах власності вся тут. А місцева влада - купка злодіїв, що намагаються викрасти приватне і державне майно.

Утім, нелігітимна влада півострова уже залізла в кишені українців. Адже референдум про приєднання Криму до складу Росії коштує 11 мільйонів гривень і фінансують його саме з державного бюджету автономії.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.