Нагадати пароль | Реєстрація
Вівторок, 13 травня 2025
Найкращі детективи світу

Відео Канал "Новини"

Чи реконструюватимуть після протистоянь центр Києва

12 березня 2014, 22:24
Дата ефіру/події: Середа, 12 березня 22:24

Згорілий Будинок профспілок у центрі столиці потроху розвалюється. Щодня з нього сиплються скло та цегла. І коли його відремонтують - поки невідомо. Адже немає ні проекту, ні грошей на це. Так само незрозуміла доля Українського дому.

Уночі проти 19 лютого в Києві зайнявся Будинок профспілок. Восьмиповерхова споруда запалала, неначе смолоскип. За короткий час вигоріла майже дощенту. Більш-менш цілий тільки перший поверх. Офіційно в пожежі загинуло двоє людей, неофіційно - кілька десятків.

Марина Борисполець, кореспондентка:

- Ще донедавна це згарище було прес-центром у Будинку профспілок, тут працювали журналісти, нині кімнату впізнати просто неможливо. Обгоріла будівля розвалюється просто на очах. Знаходитися тут дуже небезпечно.

Щоб зайти до аварійної споруди - треба написати розписку, в якій зазначити - за ваше життя ніхто відповідальності не несе.  

- В здании там аварийная ситуация, туда нельзя. Берем расписку, чтоб знать, кто находится наверху, чтоб вышел человек, фиксируем время, сопровождаем людей.

- Де розписатися?

Зі слів охоронців, щодня з аварійної будівлі щось відпадає. 

- Он подивіться, там стікло сиплеться, там падає плитка з колони, підіть - познімайте, подивіться. 

- Цей во камінці, стікло падає.

Архітектори ж поки не знають, що робити зі зруйнованим будинком. Щоб реконструювати - потрібні проект і гроші. Їх - немає.

Сергій Целовальник, головний архітектор м. Києва:

- Деньги: где, откуда, на что? Деньги выделяются под проект. Проект: кто его заказал, где он есть, кто его разработал? Никаких ответов на этот вопрос я вам не дам. Откладывать никто не будет это в долгий ящик, мы думаем над этим, но проектно пока нет ни задания, ничего, будем так говорить, это этап осмысления.

Та ж сама історія з Українським домом. Він не горів, але під час протистоянь у будівлі вибили шибки, всередині влаштували гармидер. Не відновлюватимуть поки що й Жовтневого палацу, в якому на стынах і досі криваві сліди.

Андрій Шибка, керівник штабу Жовтневого палацу:

- Коли ситуація розрядиться, я думаю, попросимо допомоги і у спонсорів, щоб допомогли відновити це приміщення.

Мітинґувальники йти з будівлі поки що наміру не мають. І не розбиратимуть барикад. Принаймні, до президентських виборів у травні.

Володимир Бондаренко, голова Київської міськдержадміністрації:

- Барикади мають різний статус, ми не будемо пальцем трогати ті місця, де загинули люди, наприклад, це Інститутська.

Нині ж барикади усіяні квітами. Так вшановують загиблих.

Марина Борисполець, кореспондентка:

- Монумент пам'яті Героїв Небесної сотні має з'явитися в Києві на Майдані незалежності, впевнені архітектори. Втім, коли саме і який матиме вигляд - поки що не знають.

Головний архітектор столиці каже: щоб звести монумент - треба порадитися з городянами. Далі оголосять конкурс на найкращий проект.

Коментарі
Ім'я
Поле обов'язкове для заповнення
Текст
Поле обов'язкове для заповнення
Захист
Ви ввели невірний захисний код

Телебачення для всієї родини

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.