Винні у харківській стрілянині - під арештом
Дзержинський районний суд Харкова виніс рішення про адміністративний арешт 25-ох підозрюваних в участі у збройному зіткненні в центрі міста. Вони сидітимуть в ізоляторі тимчасового тримання. Нагадаю, вночі проти суботи загинули двоє чоловіків, п'ятеро потрапили до лікарні. Постраждали люди внаслідок того, що проросійськи налаштовані молодики накинулися на представників Правого сектору.
Бойові дії розгорнулися на вулиці Римарській. Що їх спровокували - згідні всі. Різняться тільки версії - хто був підбурювачем. Зі слів мера Харкова, проросійський табір під пам'ятником Леніну збаламутили невідомі з мікроавтобуса.
Генадій Кернес, Харківський міський голова:
- Из этого автобуса были брошены в адрес этих людей какие-то взрывпакеты и так далее. Выявив адрес, куда этот автобус заехал и остановился… Скорее всего, это сообщение дошло до людей, и вокруг этого здания начали собираться люди. После чего из здания начался огонь.
Проте свідки запевняють: постріли лунали з обох боків. Мешканці навколишніх будинків спостерігали за сутичками з вікон і балконів. У споруді, яку атакували проросійські активісти, розташовані кілька організацій. Формально це приміщення харківської Просвіти. Та останніми місяцями там функціонував штаб місцевого Євромайдану. А також "Патріот України" - міський осередок Правого сектору. Протистояння не вщухало кілька годин. Локалізувавши бійку, міліція затримала шістьох людей з-поміж нападників і 32-ох - з тих, хто оборонявся.
Ашот Кішіш'ян, заступник керівника управління ГУ МВС України в Харківській області:
- При осмотре места происшествия было изъято значительное количество огнестрельного и холодного оружия. В резуьтата конфликта были убиты 2 мужчины. Одному 20 лет, другому - 31. Тяжело ранен, с огнестрельными ранениями, сотрудник милиции - старший лейтенант, которому 29 лет.
Окрім правоохоронця, до лікарні потрапили четверо цивільних. У них переважно вогнепальні рани.
Олена Ковальова, керівник лікарні невідкладної допомоги м. Харкова:
- Все они имели ранения дробью в разные участки тела. Это голова, лицевая зона, верхние конечности. Состояние больных можно расценивать как стабильное, средне-тяжелое. Угрозы для их жизни и здоровья в настоящий момент нет.
Андрій - один із постраждалих. Він переконує: постраждав випадково. Визнає, що є активістом Євромайдану, але в сутичці участі не брав, потрапив під гарячу руку ідеологічних опонентів.
Андрій Ємельянов, постраждалий:
- Они нанесли мне удары, сбили с ног, вот, и стали беспорядочно наносить удары, ну, сначала руками, потом забрали документы, паспорт, водительское удостоверение, техпаспорт, потом повезли по городу, три машины их ехало.
За фактом масової бійки міліція розпочала кримінальне провадження за трьома статтями: замах на життя міліціянта, вбивство та масові заворушення. Дістати за це можна довічне ув'язнення. У Харкові вважають: колотнечу спричининено навмисно, аби створити черговий інформаційний привід для російських телеканалів і дати підставу сепаратистам закликати на допомогу Москву.